فراخوان شرکت در جشنواره فرامرزی مطبوعات استان های مرزی ایران و عراق :: جشنواره
×

جشنواره

اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


فراخوان شرکت در جشنواره فرامرزی مطبوعات استان های مرزی ایران و عراق

در سه شنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۴، ۱۰:۵۰ ق.ظ

فراخوان شرکت در جشنواره فرامرزی مطبوعات استان های مرزی ایران و عراق

منبع : www.festivalnews.ir

به گزارش ایرنا، حمید کرمی اظهار کرد: فراخوان این جشنواره برای استان های میسان، واسط، دیالی، سلیمانیه و اربیل کشور عراق به صورت جداگانه و به زبان های کردی، عربی و انگلیسی منتشر و در اختیار آنها قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این جشنواره برای نخستین بار با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، استانداری ایلام و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژه استان های جدار مرزی غرب ایران شامل ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی و پنج استان کشور همسایه عراق برگزار می شود.
کرمی هم افزایی ظرفیت ها و توانمندی های رسانه ای استان های منطقه، فراهم آوردن زمینه رقابت سالم در راستای ارتقای سطح کیفی و محتوایی
رسانه های منطقه، گسترش مبادلات فرهنگی و رسانه ای بین استان های مرزی دو کشور ایران و عراق، توسعه و امنیت پایدار فرهنگی و اجتماعی در منطقه، تقویت فضای همدلی و همگرایی بیشتر بین استان های جدار مرزی دو کشور همسایه و تقویت دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در راستای تعامل سازنده با کشورهای همسایه را از اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.
وی زمینه های این جشنواره را شامل مقاله، سرمقاله و یادداشت، خبر، گزارش، گفت وگو و مصاحبه، تیتر، طنز، صفحه آرایی، عکس، طرح و کاریکاتور برشمرد.
کرمی بخش های جشنواره را شامل بخش آزاد با موضوع های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، بخش ویژه شامل مرز مشترک، چالش ها، تهدیدها و فرصت های پیش رو، راه ها و موانع توسعه و امنیت پایدار استان های منطقه، راه های تقویت همگرایی استان های منطقه و گسترش بیش از پیش مبادلات بر پایه اشتراکات فرهنگی، تاریخی و دینی، راه ها و موانع توسعه اقتصادی منطقه، تروریسم در منطقه، خشونت و افراط گرایی در منطقه و محیط زیست و بحران های پیش رو اعلام کرد.
رئیس خانه مطبوعات استان ایلام یادآور شد: همه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی اینترنتی با گستره استانی، منطقه ای یا سراسری امکان شرکت در این جشنواره را دارند.
وی با بیان اینکه بخش آزاد تنها مختص رسانه های مکتوب و الکترونیکی استان های جدار مرزی غرب ایران است و استان های مرزی کشور عراق، در این بخش رقابت نمی کنند، افزود: رسانه های مکتوب و الکترونیکی استان های جدار مرزی کشور عراق تنها در بخش ویژه و در زمینه های سرمقاله و یادداشت، مقاله، مصاحبه و گفتگو و گزارش به رقابت می پردازند و رسانه های جدار مرزی غرب ایران علاوه بر بخش آزاد در بخش ویژه نیز مجاز به شرکت هستند.
کرمی تاکید کرد: ضمایم استانی روزنامه های سراسری، مجاز به شرکت در جشنواره نبوده و آثار و مطالب بدون امضا یا با امضای مستعار نیز پذیرفته نمی شوند.
رئیس خانه مطبوعات ایلام گفت: آثار ارسالی باید در محدوده زمانی 15 دی ماه 1393 تا 15 دی ماه 1394، در مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی اینترنتی استان های شرکت کننده منتشر شده باشند.
وی افزود: هر فرد چه در بخش آزاد و چه در بخش ویژه حداکثر در دو رشته با ارایه سه تا پنج اثر می تواند در جشنواره شرکت کند و آثار و مطالب غیر مرتبط با موضوعات محلی و منطقه ای از دور رقابت خارج می شوند.
کرمی اظهار کرد: پایگاه های اطلاع رسانی اینترنتی در صورتی مجاز به شرکت در جشنواره خواهند بود که دفتر مرکزی آنها مطابق با فهرست مندرج در سایت معاونت امور مطبوعاتی در یکی از استان های شرکت کننده باشد و دارای مجوز فعالیت از هیات نظارت بر مطبوعات نیز باشد.
وی از متقاضیان شرکت در جشنواره خواست آثار خود را حداکثر تا 15دی ماه 1394 به سامانه جشنواره های مطبوعاتی به نشانی الکترونیکی www.pressfestival.ir ارسال کنند.
رئیس خانه مطبوعات ایلام زمان برگزاری این جشنواره و تجلیل از برگزیدگان را 25 بهمن ماه امسال در مرکز استان ایلام و برگزاری نشست مشترک فعالان رسانه ای استان های منطقه، برپایی نمایشگاه مشترک مطبوعات دو کشور ایران و عراق و تقدیر از برگزیدگان جشنواره با حضور مسؤولان ارشد ملی و استانی را از برنامه های جنبی این جشنواره اعلام کرد.

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی