فراخوان فیلم و عکس با موضوع زائران اربعین‌ حسینی و عاشورا در افغانستان :: جشنواره خبر
×

جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری و اطلاع رسانی جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها،همایش ها،نگارخانه ها،فرهنگسراها- مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات

فراخوان فیلم و عکس با موضوع زائران اربعین‌ حسینی و عاشورا در افغانستان

در يكشنبه, ۶ دی ۱۳۹۴، ۱۲:۴۰ ب.ظ

فراخوان فیلم و عکس با موضوع زائران اربعین‌ حسینی و عاشورا در افغانستان

منبع : www.festivalnews.ir

«علی سلطانی» یکی از مسئولان «مرکز تخصصی رسانه‌ای سراج افغانستان» به خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، گفت: فراخوان فیلم و عکس با موضوع زائران افغانستانی اربعین حسینی و عاشورا در افغانستان تا دهم دی ماه تمدید شد.

اولین سوگواره و مسابقه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای عاشورا و اربعین حسینی توسط مرکز تخصصی رسانه‌ای سراج افغانستان با همکاری و مشارکت «شورای فرهنگی مهاجرین افغانستانی مقیم ایران»، شبکه تلویزیونی «استقلال» افغانستان، شبکه تلویزیونی جهانی «تمدن» افغانستان و شرکت زیارتی سیاحتی «افغان کوثر» هرات، برگزار می‌شود.

سلطانی در مورد جزئیات این سوگوراه و مسابقه گفت: موضوع اصلی این برنامه، حضور زائران افغانستانی در راهپیمایی عظیم و جهانی اربعین حسینی و آداب و رسوم جامعه افغانستان در عاشورا و اربعین است که تمام هموطنان افغانستانی در داخل و خارج، به خصوص در جمهوری اسلامی ایران می‌توانند آثار خود را در قالب عکس، فیلم، کلیپ، فتوکلیپ، نماهنگ، پوستر، نقاشی، گرافیک و سفرنامه به دبیرخانه سوگواره ارسال کنند.

وی در ادامه افزود: تمام آثار باید از سال 1393 و 1394 باشد و آخرین مهلت ارسال آثار نیز تا دهم دی 1394 است و علاقمندان می‌توانند از طریق سایت دبیرخانه یا در قالب dvd، فلش مموری یا حضوری به دبیرخانه آثار خود را تحویل دهند.

به نفرات اول تا سوم هر بخش این مسابقه جوایز ارزشمند و نفیسی به همراه تندیس سوگواره و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

همچنین به 14 نفر برگزیده نیز تندیس سوگواره و لوح تقدیر اهدا می‌شود.

آثار سایر ملت‌ها و کشورها با موضوع زائران و عزاداران افغانستانی نیز پذیرفته می‌شود.

آثار منتخب ضمن نمایش و انتشار از طریق شبکه تلویزیونی استقلال افغانستان و شبکه تلویزیونی جهانی تمدن افغانستان، در قالب نمایشگاه نیز در افغانستان و ایران در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت دبیرخانه سوگواره به نشانی www.serajmedia.org.af مراجعه کنند.

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی