خبرهایی از جشنواره ادبی «آزاد مثل آزاده» :: جشنواره خبر
×

جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران

Iran & World News

آگهی

خبرهایی از جشنواره ادبی «آزاد مثل آزاده»

توسط در چهارشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۴، ۰۹:۵۱ ب.ظ

خبرهایی از جشنواره ادبی «آزاد مثل آزاده»

منبع : www.festivalnews.ir

برترین های نخستین جشنواره ادبی« آزاد مثل آزاده » با حضور وزیر آموزش و پروش و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی معرفی و تجلیل شدند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما در این مراسم که در مجتمع فرهنگی سیدالشهدای تهران برگزار شد، از 19 نفر از رتبه های اول تا سوم و همچنین افراد شایسته، تقدیر بعمل آمد.
نخستین جشنواره ادبی« آزاد مثل آزاده » را موسسه فرهنگی پیام آزادگان با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و آموزش پرورش با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان دانش آموزان و بهره گیری از تولیدات فکری نسل سوم انقلاب در مبحث ایثار و شهادت برگزار کرده است.
به گفته دبیر علمی جشنواره ،در این دوره پس از فراخوان بیش از700 اثر در چهار بخش شعر، داستان و خاطره نویسی ، نمایشنامه نویسی و نامه و دلنوشته به بخش مسابقه راه یافت .
سنگری افزود: در بخش شعر دو نفر رتبه اول و دو نفر رتبه دوم را کسب کردند و یک نفر حائز رتبه شوم شد و دو نفر شایسته تقدیر شدند.
در بخش داستان و خاطره نویسی نیز هیئت داوران هیچ اثری را به عنوان رتبه اول تشخیص نداد ولی دو نفر در رتبه دوم و یک نفر در رتبه سوم جای گرفتند و سه نفر نیز شایسته تقدیر شدند.
همچنین در بخش نمایشنامه نویسی نیز هیئت داوران هیچ اثری را حائز کسب رتبه ندانست و فقط یک اثر را شایسته تقدیر اعلام کرد.
اما در بخش نامه و دلنوشته سه نفر حائز رتبه اول تا سوم و 2 نفر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.
در این مراسم همچنین از سه کتاب quotation mark بچه های مرد quotation mark و quotation mark روزهای پاییزی quotation mark اثر مهری ماهوتی و کتاب « آزاد مثل آزاده» شامل مجموعه آثار دریافتی رونمایی شد.
قرار است آثار برتر و برگزیده هر بخش با هماهنگی وزارت آموزش و پروش درکتب درسی پایه های مختلف آموزشی گنجانده شود.
صدا و تصویر دارد.

تعداد نمایش :۱۳۶۸
تعداد بازدید کننده :۱۰۸۱
(۰)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی