جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران


جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران
خبرهایی از جشنواره ادبی «آزاد مثل آزاده»

چهارشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۴، ۰۹:۵۱ ب.ظ

منبع : www.festivalnews.ir

برترین های نخستین جشنواره ادبی« آزاد مثل آزاده » با حضور وزیر آموزش و پروش و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی معرفی و تجلیل شدند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما در این مراسم که در مجتمع فرهنگی سیدالشهدای تهران برگزار شد، از 19 نفر از رتبه های اول تا سوم و همچنین افراد شایسته، تقدیر بعمل آمد.
نخستین جشنواره ادبی« آزاد مثل آزاده » را موسسه فرهنگی پیام آزادگان با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و آموزش پرورش با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان دانش آموزان و بهره گیری از تولیدات فکری نسل سوم انقلاب در مبحث ایثار و شهادت برگزار کرده است.
به گفته دبیر علمی جشنواره ،در این دوره پس از فراخوان بیش از700 اثر در چهار بخش شعر، داستان و خاطره نویسی ، نمایشنامه نویسی و نامه و دلنوشته به بخش مسابقه راه یافت .
سنگری افزود: در بخش شعر دو نفر رتبه اول و دو نفر رتبه دوم را کسب کردند و یک نفر حائز رتبه شوم شد و دو نفر شایسته تقدیر شدند.
در بخش داستان و خاطره نویسی نیز هیئت داوران هیچ اثری را به عنوان رتبه اول تشخیص نداد ولی دو نفر در رتبه دوم و یک نفر در رتبه سوم جای گرفتند و سه نفر نیز شایسته تقدیر شدند.
همچنین در بخش نمایشنامه نویسی نیز هیئت داوران هیچ اثری را حائز کسب رتبه ندانست و فقط یک اثر را شایسته تقدیر اعلام کرد.
اما در بخش نامه و دلنوشته سه نفر حائز رتبه اول تا سوم و 2 نفر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.
در این مراسم همچنین از سه کتاب quotation mark بچه های مرد quotation mark و quotation mark روزهای پاییزی quotation mark اثر مهری ماهوتی و کتاب « آزاد مثل آزاده» شامل مجموعه آثار دریافتی رونمایی شد.
قرار است آثار برتر و برگزیده هر بخش با هماهنگی وزارت آموزش و پروش درکتب درسی پایه های مختلف آموزشی گنجانده شود.
صدا و تصویر دارد.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.


جشنواره خبر | wwww.jashnvarekhabar.ir