جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران


جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران
خبرهایی از جایزه «پرنده آبی»

چهارشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۴، ۰۹:۵۳ ب.ظ

منبع : www.festivalnews.ir

نخستین جایزه «پرنده آبی» که در حوزه تالیف رمان کودک و نوجوان کلید خورده، با مشارکت بیش از 100 نویسنده پیشکسوت و جوان فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر ایسنا، با پایان یافتن مهلت ارسال آثار برای مشارکت در نخستین جایزه «پرنده آبی»، بیش از 100 عنوان رمان به دبیرخانه این جایزه ارسال شده است.

براساس این خبر، داوری این جایزه ادبی در دو مرحله انجام خواهد شد. در مرحله اول افرادی همچون معصومه یزدانی، رویا مکتبی، سولماز خواجه‌وند، مریم محمدخانی، ربابه میرغیاثی و مهدی رجبی به داوری و غربالگری آثار خواهند پرداخت و در مرحله بعد آثار واجد شرایط مورد داوری مجدد قرار خواهند گرفت. بدین ترتیب در مرحله اول هر داستان توسط سه داور خوانده و پس از احراز شرایط راهی مرحله دوم داوری خواهد شد.

جایزه «پرنده آبی» جایزه‌ای در حوزه ادبیات کودک، نوجوان و جوان است که هدف از برپایی آن حمایت از مولفان بویژه رمان‌نویسان ادبیات کودک و نوجوان قید شده است.

در فراخوان این جایزه که از سوی کتاب‌های پرنده آبی وابسته به انتشارات علمی و فرهنگی با هدف حمایت از تألیف رمان کودک و نوجوان برگزار شده، موضوع رمان‌ها آزاد اعلام شده است و تنها محدودیت آن تعداد کلمان به‌کاررفته در آثار قید شده است. بر همین اساس باید حجم رمان‌های کودک حداقل 10هزار کلمه و حجم رمان نوجوان حداقل 20هزار کلمه باشد. البته رمان‌های کودکانه می‌تواند با تصاویر تک‌رنگ مکمل همراه باشد. برای چنین رمان‌هایی که روایت با تصاویر تک‌رنگ تکمیل می‌شود، لازم است نویسنده طرح اولیه تصاویر پیشنهادی و یا توضیحات کافی برای تصویرهای مورد نظر را ضمیمه متن کند.

به نفرات اول تا سوم در این دوره جایزه «پرنده آبی» به ترتیب 6 ، 4 و 2 میلیون تومان جایزه نقدی به همراه تندیس طلایی پرنده آبی اهدا خواهد شد و علاوه بر رمان‌های برگزیده، تعداد 10 رمان نیز که رتبه بالاتری کسب کرده‌اند، لوح تقدیر دریافت خواهند کرد و در صورت تصویب، در فرآیند بررسی برای چاپ و نشر قرار خواهند گرفت.

بنا بر اعلام، رمان‌های برگزیده در انتشارات علمی و فرهنگی چاپ می‌شود. همچنین علاوه بر مبلغ جایزه، حق‌التألیف کتاب‌ها براساس درصد قیمت پشت جلد به نویسنده پرداخت می‌شود و نویسنده حق واگذاری آن را به ناشر دیگری نخواهد داشت.

مهلت ارسال اثار بر اساس این فراخوان تا پایان آبان‌ماه قید شده بود که دو هفته نیز تمدید شد.

نظرات (۱)

سلام نتایج این مسابقه چه زمانی میاد؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.


جشنواره خبر | wwww.jashnvarekhabar.ir