جشنواره مردمی فیلم و عکس چهل‌چراغ :: جشنواره خبر
×

جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری و اطلاع رسانی جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها،همایش ها،نگارخانه ها،فرهنگسراها- مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


جشنواره مردمی فیلم و عکس چهل‌چراغ

در پنجشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۳۳ ق.ظ

جشنواره مردمی فیلم و عکس چهل‌چراغ


بنابر اعلام حسین یاری سخنگوی جشنواره، متقاضیان حضور در این رویداد هنری که پیش از این تا ٢٥ اسفند ١٣٩٤ مهلت داشتند که آثار خود را در بخش های مختلف ارائه کنند، با تمدید مهلت ارسال آثار می توانند تا ١٥ فروردین ١٣٩٥ آثار خود را به دبیرخانه جشنواره تحویل نمایند.
درباره جشنواره

لبیک یا حسین
ان کان لم یجبک بدنی عند استغاثتک و لسانی عند استنصارک فقد اجابک قلبی و سمعی و بصری
یا اباعبدالله، اگر نبودم در کربلا، روز عاشورا، موقع استغاثه و طلب یاری تو با تمام وجودم لبیک بگویم؛ اکنون با تمام قلب و سمع و بصر و تمام وجود فریاد می‌کنم، لبیک یا حسین.

جشنواره مردمی فیلم و عکس چهل‌چراغ، سر تعظیم هنرمندان ایران زمین است که بر آستان آسمانی حضرت خورشید، امام زیبایی‌ها، حضرت اباعبدالله الحسینعلیه السلام فرود آمده است.
این جشنواره با تمرکز بر زندگی نورانی و حیات جاودانی امام حسینعلیه السلام، می‌کوشد تا عصاره تلاش فرزانگان مسلمان این دوره از تاریخ جهان را به سایر جهانیان عرضه کند. جهانی که در آن قدرت و ابزار بیان هنری از گفتن، سرودن و ترسیم کردن فراتر رفته و نشان از بی‌نشان‌ها می‌دهد؛ فیلم، عکس، مستند، انیمیشن و ...
در بیکرانه حسینعلیه السلام می‌خندیم و می‌گرییم و شادیم که فرصت و رخصت غوطه خوردن در اقیانوس لایتناهی و متصل به عرش الهی نصیبمان شد.
اگر از ناممان بپرسید، خواهیم گفت ما مردمیم، همان‌ها که هر جا پرچم هئیتی بالا رود، می‌آیند و می‌مانند؛ همه هستیم . از عاشق مردمانی که از خلوت عشق و اشکشان، جز خدا، خبر ندارد گرفته تا مشاهیر و هنرمندانی که پیران عُزلت نشین و فراموش‌کار هم می‌شناسندشان... آری جشنواره‌ی مردمی، بی‌هیچ وابستگی به سازمان و نهاد دولتی و نیمه دولتی... ما مردمیم...
جشنواره مردمی فیلم و عکس چهل‌چراغ، جشنواره‌ای است برای وحدت و همدلی و همزبانی با هر دیدگاه، سلیقه و جناح، با هر قوم و نژاد، با هر مذهب، حتی با هر دین، حتی با هر مرام انسانی...
خداوند خون خود را در شریان فطرت انسان‌ها جاری کرده؛ این ثارالله در فطرت همه انسان‌ها روان است و از جوشش این خون در بین ما اهالی این کره خاکی، چنین سروهای سرفرازی تا به عرش قد کشیده‌اند که هزاران بار برای این رشادت شاکریم و به خود می‌بالیم.
و زیر لب در غم و شادی، در محرم و شعبان، در عرفه و لیله القدر، در صبح و شام، زمزمه می‌کنیم یا حسین...


خادم الحسین(ع)
سخنگوی جشنواره
حسین یاری

 

اهداف جشنواره

    معرفی و بازتاب عشق به اباعبدالله الحسین(ع) در عرصه های ملی و بین المللی
    جریان سازی برای تولید و حمایت از آثار در حوزه محتوایی سیره‌ی زندگی معصومین (علیهم السلام) در عرصه های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای
    تاثیر بر فضای فرهنگ و هنر با اعزام کاروان بین المللی اربعین


مقررات عمومی جشنواره

*مهلت ارسال آثار تا 15 فروردین 1395 می باشد.

*شرکت افراد حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای فیلمساز در این مسابقه بلامانع است.

*هیچ محدودیتی در تعداد آثار ارسالی متقاضی شرکت در جشنواره وجود ندارد.

*مسئولیت حقوقی آثار بر عهده امضاکننده فرم درخواست شرکت در جشنواره است.

*برای شرکت در بخش حرفه‌ای می‌بایست نسخه اصلی فیلم به همراه نسخه کپی DVD جهت بازبینی هیئت انتخاب ارایه شود.

*مشخصات کامل فیلم و فیلمساز به طور کامل بر روی نسخه ارسالی هر فیلم پیوست شود.

*مشخصات کامل عکس، مجموعه عکس، فیلمنامه و فیلمنامه‌نویس به طور کامل بر روی نسخه ارسالی هر اثر پیوست شود.

*پس از انتخاب آثار توسط هیات انتخاب، امکان خارج کردن آنها از برنامه وجود ندارد.

*برای شرکت در جشنواره لازم است ابتدا براساس مقررات جشنواره فرم درخواست شرکت توسط متقاضیان تکمیل شده و کد رهگیری از سایت جشنواره به نشانی www.chehelcheragh.ir دریافت شود.

*متقاضیانی که موارد درخواست شده در فرم تقاضای شرکت و مقررات جشنواره را در موعد مقرر تکمیل و ارائه نکنند، از بررسی در هیئت انتخاب کنار گذاشته خواهند شد.

*مسئولیت عدم ارائه صحیح مطالب و اطلاعات خواسته شده متوجه متقاضی شرکت در جشنواره است.

*ستاد برگزاری مجاز است حداکثر 3 تا 5 دقیقه از آثار شرکت کننده در جشنواره در برنامه‌های تلویزیونی به منظور تبلیغ و اطلاع‌رسانی به نمایش درآورد.

*دبیرخانه جشنواره در قبال آسیب‌های احتمالی ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت‌کنندگان هیچ مسئولیتی ندارد.

*امضاء و تحویل فرم درخواست شرکت در جشنواره به دبیرخانه به منزله پذیرش کامل مقررات و آیین نامه جشنواره است و تصمیم‌گیری نهایی در مورد نکات پیش بینی نشده بر عهده ستاد برگزاری جشنواره خواهد بود.

نخستین جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهلچراغ» از 20 تا 23 اردیبهشت 1395 همزمان با اعیاد شعبانیه در تهران برگزار می شود.
 تیزر و پوستر نخستین جشنواره مردمی فیلم و عکس چهل چراغ با هدف اطلاع رسانی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل چراغ» تیزر این جشنواره براساس ایده ، طراحی و کارگردانی مهدی مقدم به تصویب کارگروه هنری این جشنواره رسید و گفتار متن این تیزر توسط وحید جلیلوند ، کارگردان ، بازیگر و گوینده مطرح کشورمان به انجام رسیده است و همچنین طراحی پوستر این جشنواره توسط کار گروهی 5 نفره ، متشکل از گرافیست های مطرح کشور مهدی لک ، عطا محمدی ، سید ایمان ارضی ، محسن جسور  و حسین رضایی انجام شد.

این اقلام تبلیغی با هدف اطلاع رسانی در جهت معرفی نخستین جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهلچراغ» که با هدف بزرگداشت حرکت عظیم راه پیمایی مردمی اربعین در کربلای معلی، معرفی و بازتاب عشق به اباعبدالله الحسین(ع) در عرصه های ملی و بین المللی ، جریان سازی برای تولید و حمایت از آثار در حوزه محتوایی سیره‌ی زندگی معصومین (علیهم السلام) در عرصه های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در اریبهشت ماه برگزار خواهد شد ، طراحی و ساخته شده است.

طراحی لوگو تایپ و پوستر جشنواره در این کار گروه 5 نفره از مرحله ایده تا اجرا حدود دو ماه به طول انجامیده و در این پوستر از نمادهایی چون چراغ ، تسبیح ، مهر و نگاتیو دوربین در پس زمینه ای طلایی و خاکی رنگ استفاده شده است.

علاقمندان برای اطلاع از جزئیات بیشتر جشنواره و ارسال آثار خود تا 25 اسفند‌ می‌توانند با مراجعه به سایت www.chehelcheragh.ir نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند.

لازم به یادآوری است جشنواره فیلم و عکس «چهل چراغ» از 20 تا 23 اردیبهشت 1395 و همزمان با اعیاد شعبانیه در تهران برگزار خواهد شد.
عضویت در کانال جشنواره مردمی فیلم و عکس چهلچراغ
https://telegram.me/chehelcheraghfestival

مسابقه عکاسی

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی