جشنواره «روشنا» تمدید شد :: جشنواره خبر
×

جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری و اطلاع رسانی جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها،همایش ها،نگارخانه ها،فرهنگسراها- مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

آگهی

جشنواره «روشنا» تمدید شد

موضوع : فراخوان شعر ,

در چهارشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۴، ۱۰:۳۸ ب.ظ

جشنواره «روشنا» تمدید شد

منبع : www.festivalnews.ir

به گزارش فستیوال نیوز به نقل از دولت بهار به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان کرمان، مجتبی احمدی با اعلام این خبر گفت: مهلت فرستادن اثر به جشنواره «روشنا» که پیش از این تا ۲۰ بهمن‌ماه اعلام شده بود، به مدت یک‌هفته تا ۲۷ بهمن‌ماه تمدید شد.

وی ادامه داد: این تمدید به درخواست جمعی از هنرمندان انجام شده و با توجه به این‌که آیین اختتامیه جشنواره در نیمه اول اسفندماه برگزار خواهد شد، تمدید بیش از یک‌هفته امکان‌پذیر نیست.

احمدی به استقبال شاعران هشت استان کشور از این جشنواره منطقه‌ای خبر داد و افزود: شاعران کودک و نوجوان استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، هرمزگان و یزد برای شرکت در این جشنواره دعوت شده‌اند که تاکنون بیش‌ترین آثار، از استان فارس به دبیرخانه «روشنا» رسیده است.

شاعر کتاب «پاهای تو منهای یک» به تشکیل کمیته علمی و تخصصی جشنواره هم اشاره کرد و افزود: امیدواریم با بهره‌گیری از مشورت‌های استادان ارجمند عرصه ادبیات کودک و نوجوان، آقایان «مصطفی رحمان‌دوست» و «بابک نیک‌طلب» و خانم «افسانه شعبان‌ن‌ژاد»، شاهد برگزاری جشنواره‌ای باکیفیت باشیم.

دبیر جشنواره منطقه‌ای شعر کودک و نوجوان «روشنا» تصریح کرد: خوشبختانه در برگزاری این جشنواره، نگاه کمیت‌گرا حاکم نیست و ایجاد فضای رقابت بین شاعران نیز، صرفاً در جهت آفرینش آثار ادبی با کیفیت و در نهایت، چاپ و انتشار این آثار در قالب کتاب کودک و نوجوان است.

شاعر مجموعه‌شعر «ایمان بدون نون» ادامه داد: معتقدیم ادبیات کودک و نوجوان، حوزه مهمی است که به‌اندازهٔ اهمیتش به آن توجه نمی‌شود و کرمان با توجه به پیشینه غنی ادبی و پشتوانه بزرگانی همچون احمدرضا احمدی، هوشنگ مرادی کرمانی، محمدعلی آزادی‌خواه و افسانه شعبان‌نژاد، می‌تواند در این عرصه تاثیرگذار و جریان‌ساز باشد.

احمدی اظهار امیدواری کرد: برگزاری جشنواره «روشنا» قدمی روشن در همین مسیر باشد و این حرکت فرهنگی‌هنری، پس از اختتامیه استمرار یابد.

فراخوان جشنوارة منطقه‌ای شعر کودک و نوجوان «روشنا» با دعوت از شاعران استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، هرمزگان و یزد برای خلق اثر با موضوع «نماز» در دو بخش شعر کودک و شعر نوجوان منتشر شده است.

این جشنواره با هدف ترویج نماز و ایجاد علاقه‌مندی به این فریضهٔ الهی در بین کودکان و نوجوانان و پاسداشت پدیدآورندگان آثار ادبی در این زمینه، اسفندماه ۱۳۹۴ در کرمان برگزار می‌شود.

شاعران برای دریافت فراخوان و آگاهی از محورهای پیشنهادی موضوع جشنواره، می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.artkariman.ir مراجعه کنند.

جشنوارهٔ منطقه‌ای شعر کودک و نوجوان «روشنا» با مشارکت حوزه هنری استان کرمان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، ستاد اقامه نماز استان کرمان و اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان برگزار می‌شود.

:۱۳۵۷
:۱۰۱۷
(۰)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی