فراخوان سومین جشنواره هلال و رسانه :: جشنواره خبر
×

جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری و اطلاع رسانی و جشنواره ها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها،همایش ها،نگارخانه ها،فرهنگسراها- مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

آگهی

فراخوان سومین جشنواره هلال و رسانه

در چهارشنبه, ۱۸ فروردين ۱۳۹۵، ۰۱:۲۶ ب.ظ

فراخوان سومین جشنواره هلال و رسانه

منبع : www.festivalnews.ir

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ کمیته برگزاری سومین «جشنواره هلال و رسانه» فراخوان شرکت در این جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:

 «

بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از خداوند متعال و با توجه به استقبال اصحاب رسانه از اولین و دومین «جشنواره هلال و رسانه» که در 2 سال متوالی موفقیت آمیز برگزار شد؛ سومین «جشنواره هلال و رسانه» در راستای اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر و با رویکرد تعامل و هم افزایی بیشتر و توجه به قدرت رسانه در امر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در برخورد با حوادث، سوانح و بحران‌ها و گسترش آموزش همگانی برای تحقق جامعه ای تاب آور برگزار می شود.

لذا از عکاسان، خبرنگاران، ‌روزنامه نگاران، نویسندگان مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه‌های اینترنتی و گزارشگران رسانه های تصویری و شنیداری دعوت می‌شود ضمن مطالعه فراخوان جشنواره آثار خود را با محوریت فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در عرصه داخلی – بین المللی به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

*بازه زمانی در نظرگرفته شده برای شرکت آثار در جشنواره

آثاری که در حوزه هلال احمر و در بازه زمانی از ابتدای سال 94 تا دهم اردیبهشت 95 منتشر شده و یا می‌شوند می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

زمان ارسال آثار

مهلت پایانی برای ارسال آثار رسانه‌ها به دبیرخانه جشنواره تا دهم اردیبهشت سال 95 خواهد بود.

*گرایش، زمینه و قالب آثار

این جشنواره در 6 بخش زیر برگزار می شود:

1- تصویری 2- مکتوب  3- دیداری و شنیداری 4- داستان 5- کاریکاتور  6- بخش ویژه (آزاد)

۱- تصویری : ۱- گزارش تصویری ۲- عکس تک

۲- رسانه های مکتوب ( مطبوعات- خبرگزاری ها- پایگاه‌های اینترنتی)‌ که شامل بخش‌های زیر است:

 ۱- گزارش ۲- خبر و مصاحبه ۳- مقاله و یادداشت

۳- رسانه های دیداری و شنیداری(رادیو و تلویزیون) که شامل بخش های زیر است:

1- خبر 2- مصاحبه 3- گزارش

4- داستان : داستان های ارسالی باید با تاسی از اصول هفت گانه جمعیت هلال احمر و در راستای ترویج صلح و بشر دوستی – امداد و نجات -گسترش فعالیت های داوطلبانه – خدمت رسانی به هم نوع باشد.

5-کاریکاتور : بهره مندی از اصول هفت گانه جمعیت هلال احمر  محور آثار ارسالی در بخش کاریکاتور است.

6-بخش ویژه: شرکت برای عموم افراد در این بخش آزاد بوده و افراد می توانند حداکثر یک اثر تنها در یکی از قالب های مذکور ارائه دهند.

****توضیحات لازم

*آثار مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دارای پروانه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جشنواره پذیرفته می‌شوند.

*آثار مسئولان‏، کارکنان روابط عمومی استان ها، امدادگران، تولیدات مشارکتی، عکاسان آزاد برای شرکت در جشنواره‏، تنها در بخش آزاد پذیرفته می شود.

*شرکت کنندگان می‌توانند تنها یک اثر برای هر بخش و در مجموع ۳ اثر خود را برای شرکت در جشنواره بفرستند. در قالب عکس شرکت کنندگان مجاز به ارسال ۳ عکس تک ( خبری، توصیفی و…) و یا ۳ مجموعه گزارش تصویری( خبری – توصیفی –و..) با تعداد ۹ عکس می باشند.

*از نامزدهای نهایی، اصل اثر خواسته خواهد شد.

*آثار ارسالی در هر بخش( بجز دیداری و شنیداری) صرفاً باید به صورت الکترونیکی به همراه معرفی کامل صاحب اثر و مشخصات رسانه‌ای اثر(تاریخ انتشار- محل انتشار و..) به نشانی پست الکترونیک news@rcs.ir  ارسال شود.

در بخش دیداری و شنیداری در صورت بالا بودن حجم اثر، شرکت کنندگان باید آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی خ ولیعصر- بالاتر از میرداماد- نبش خ یاسمی- ساختمان صلح جمعیت هلال احمر- طبقه هشتم- اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی- دبیرخانه جشنواره هلال و رسانه ارسال کنند.

برچسب ها :
مسابقه عکاسی
:۷۵۶
:۶۹۸
(۰)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی