فراخوان نهمین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی ایثار :: جشنواره
×

جشنواره

اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


فراخوان نهمین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی ایثار

در پنجشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۴، ۱۰:۱۷ ب.ظ

فراخوان نهمین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی ایثار

منبع : www.festivalnews.ir

 اداره کل هنری معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فراخوان نهمین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی ایثار با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت را در دو بخش بزرگسال و کودک و نوجوان اعلام کرد.

به گزارش فستیوال نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، اداره کل هنری معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران نهمین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی ایثار را در دو بخش بزرگسال و کودک و نوجوان با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت و با اعتقاد به زیبایی و توانایی زبان والای هنر نمایش در ترویج، گسترش و مانایی این فضائل انسانی و تبیین جایگاه این فرهنگ در توسعه هنر نمایش به صورت دو مرحله ای برگزار می‌کند.

با توجه به رویکرد موضوعی متون، موضوع نمایشنامه الزاماً باید پیرامون ایثار و شهادت و با مضمون ایثار در دوران انقلاب و دفاع مقدس، ایثار در دوران معاصر و ایثار در نمایشنامه های کودک و نوجوان باشد. همچنین پرداختن به موضوع ایثار و شهادت در قالب‌ها، سبک‌ها و گونه‌های مختلف نمایشی و موضوعات مذهبی اعم از تاریخ ادیان، سیره و صفات اولیا و انبیا، ایثارگری‌ها، منویات و مفاهیم این مقوله آزاد است.

در شرایط این فراخوان آمده است: تنها نمایشنامه‌های تازه نگارش یافته مورد پذیرش قرار خواهند گرفت و متون اجرا شده و چاپی ارزیابی نخواهند شد، متون برگزیده چنانچه توسط نویسنده به مسابقه نمایشنامه نویسی دیگری ارسال و در آن مسابقه حائز رتبه شوند از مرحلۀ داوری نهایی حذف می‌شوند.

مهلت ارسال آثار تا 31 فروردین ماه 95 است که این تاریخ به هیچ وجه تمدید نخواهد شد، تصمیم گیری در خصوص موارد پیش بینی نشده بر عهده ستاد برگزاری مسابقه است و ارسال متون و تکمیل فرم شرکت در مسابقه به منزله پذیرفتن همه قواعد و مقررات مسابقه خواهد بود و نمایشنامه‌های ارسالی بازگردانده نخواهند شد. در مرحله اول این فراخوان، تمامی آثار رسیده توسط هیات داوران مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و در این مرحله 8 نمایشنامه در بخش‌های بزرگسال و کودک و نوجوان انتخاب می‌شوند. همه آثار منتخب در مرحله اول در نهایت پس از ویرایش توسط شورای کارشناسی چاپ و به کلیه نویسندگان در دو بخش، حق التالیف بابت نگارش نمایشنامه پرداخت خواهد شد. آثار برگزیده مرحله اول در تاریخ سوم خرداد ماه سال 95 اعلام می‌شود.

در مرحله دوم مسابقه نمایشی 8 نمایشنامه انتخاب شده و زیر نظر اساتید و کارشناسان نمایشنامه نویسی اصلاح و تقویت شده و مجددا مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. از این میان 3 نمایشنامه در بخش بزرگسال و 3 نمایشنامه بخش کودک و نوجوان که بازنویسی و اصلاح شده باشند با نظر کارشناسان به عنوان آثار منتخب نمایشنامه نویسی ایثار معرفی خواهند شد و نمایشنامه‌های منتخب هر بخش تا پایان تیرماه 1395 معرفی می‌شوند.

کلیه نمایشنامه‌هایی که در مرحله اول و دوم انتخاب می‌شوند از نظر قانونی و حقوقی در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار خواهند گرفت و بنیاد می‌تواند در ارتباط با چاپ و اجرای آن تصمیم گیری لازم را اتخاذ کند. از تمامی نمایشنامه نویسان دعوت می‌شود یک نسخه از آثار خود را همراه با لوح فشرده و فرم‌های تکمیل شده حداکثر تا تاریخ 31 فروردین 95 به نشانی تهران ـ خیابان آیت الله طالقانی ـ خیابان ملک الشعرای بهار شمالی ـ پلاک 5 ـ طبقه دوم ـ اداره کل هنری، معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال کنند.

مسابقه نمایشنامه نویسی

:
:
(۲)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
فرهاد

فرهاد

سلام . از کجا باید فرمها رو تهیه کرد .
۴ فروردين ۹۵، ۱۲:۳۵
ندا

ندا

میشه لطفن بگید چه فرم هایی باید پر بشه, واز کجا تهیه بشه؟, با سپاس
۳۰ بهمن ۹۴، ۲۲:۴۶
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی