فراخوان جشنواره سراسری 'ترنم آسمانی' در تبریز :: جشنواره
×

جشنواره

اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


فراخوان جشنواره سراسری 'ترنم آسمانی' در تبریز

در سه شنبه, ۱ دی ۱۳۹۴، ۰۹:۴۴ ب.ظ

فراخوان جشنواره سراسری 'ترنم آسمانی' در تبریز


ابراهیم لایقی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جشنواره ' ترنم آسمانی' با موضوع آواها و نواهای دینی در شش بخش برگزار می شود که اجرای هم خوانی قرآن کریم، اجرای تواشیح و اجرای ابتهال، بخش های حضوری و زنده این جشنواره را تشکیل می دهند.
وی ادامه داد: در بخش تولیدات استودیویی نیز شرکت کنندگان در قسمت تولیدات آکاپلا، موسیقایی و تولیدات استودیویی سایر زبان ها ( به غیر از فارسی و عربی ) به رقابت می پردازند.
لایقی، هدف از برگزاری این جشنواره را نشر و گسترش هنر جمع خوانی قرآن کریم، ارزیابی و ساماندهی فعالیت گروه های تواشیح، تولید آثار فاخر هم سرایی در مضامین مختلف مذهبی و دینی، ارتقای سطح فنی فعالان عرصه تواشیح، مدیحه سرایی و ابتهال عنوان و اظهار کرد: همچنین تشویق و حمایت از گروه های تواشیح و مبتهلین در رده های مختلف به منظور تولید آثار متنوع و جهت دهی به فعالیت ها و تولید آثار جمع خوانی قرآنی از دیگر اهداف جشنواره است.
لایقی با بیان اینکه شرکت برای عموم در این جشنواره میسر است، افزود: ضوابط عمومی شرکت در جشنواره و همچنین ضوابط اختصاصی هریک از بخش ها در سایت جشنواره به نشانی www.TarannomeAsemani.ir قرار گرفته است و شرکت کنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام و ارسال اثر به این سایت مراجعه کنند.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی آخرین فرصت ارسال آثار به جشنواره ترنم آسمانی 30 دی ماه سال جاری عنوان کرد و گفت: این جشنواره از سلسله جشنواره های قرآنی آیات است در بهمن ماه با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی و موسسه فرهنگی قرآن و عترت 'طارق تبریز' برگزار می شود.

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی