فراخوان چهارمین سوگواره‌ عاشورایی عکس و پوستر هیأت :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


فراخوان چهارمین سوگواره‌ عاشورایی عکس و پوستر هیأت

در پنجشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۴، ۰۹:۴۰ ب.ظ

فراخوان چهارمین سوگواره‌ عاشورایی عکس و پوستر هیأت
منبع : www.festivalnews.ir

 به گزارش روضه نیوز ؛چهارمین سوگواره عکس هیأت، در سه بخش اصلی، جنبی و ویژه برگزار می‌گردد. بخش اصلی با موضوع جلسه هیأت، شامل بهشت: فضای داخلی جلسه، ملکوت: فضای بیرونی جلسه، شام غریبان: عکس پایانی و یادبود مراسم هیأت، در نظر گرفته شده و در بخش جنبی، دو موضوع آیین‌های سوگواری، و عکس‌های قدیمی و کهن، مورد داوری قرار خواهندگرفت؛ بخش ویژه نیز با موضوع پیاده روی اربعین، از نجف تا کربلا برگزار خواهد شد.
چهارمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت در بخش اصلی با موضوع پوسترهای اطلاع رسانی هیأت، شامل جام الست: پوسترهای اطلاع رسانی عاشورایی هیأت، شرب مدام: پوسترهای اطلاع رسانی جلسات هفتگی هیأت و پیمانه جاری: پوسترهای اطلاع رسانی سایر مجالس هیأت، برگزار می‌گردد. در بخش جنبی نیز دو موضوع طراحی جایگاه و دکور و پوسترهای عاشورایی، پذیرفته خواهد شد.
 
برای هیئات «اتاق فکر» نداریم سوگواره عکس هیأت، مواردی چون استفاده از ظرفیت گسترده هنر عکاسی برای ثبت و انتقال فرهنگ عزاداری و هیأت‌داری، فراهم آوردن بستری مناسب برای ارایه توانمندی‌ها و کشف استعدادهای هنری همسو با اهداف سوگواره، ترغیب هنرمندان عکاس فعال برای پرداختن به موضوع‌های مرتبط با هیأت و مراسم مذهبی، ایجاد ارتباط و تعامل بین هنرمندان و هیأت‌ها، شناسایی، سازماندهی و رشد استعدادهای نهفته در هیأت‌ها را از جمله اهداف خود قرار داده است.
سوگواره پوستر نیز با اهدافی چون استفاده از ظرفیت گسترده پوسترهای اطلاع‌رسانی هیأت‌ها برای انتقال فرهنگ عاشورا و عزاداری، فراهم آوردن بستری مناسب برای ارایه توانمندی‌ها و کشف استعدادهای هنری همسو با اهداف سوگواره، شناسایی و معرفی مراسم و صحنه‌آرایی هیأت‌ها، ترغیب هنرمندان فعال برای پرداختن به موضوع‌های مرتبط با هیأت و مراسم مذهبی، ایجاد ارتباط و تعامل بین هنرمندان و هیأت، شناسایی، سازماندهی و رشد استعدادهای نهفته در هیأت‌ها، شناسایی و ارتقاء صحنه‌آرایی جایگاه و دکور هیأت‌ها، ترغیب هنرمندان هیأتی به خلق پوسترهای اطلاع‌رسانی فاخر و در شأن هیأت‌های مذهبی اعلام فراخوان کرده است.
 
برای هیئات «اتاق فکر» نداریم چهارمین سوگواره پوستر توسط اساتید آقایان مسعود نجابتی، صداقت جباری، محمد حسین حلیمی، محمدرضا دوست‌محمدی و کورش پارسا نژاد داوری می‌شود. آقایان سید عباس میرهاشمی، فرهاد سلیمانی، مجید ناگهی، علیرضا کریمی صارمی و حسن غفاری نیز داوران چهارمین سوگواره عکس هیأت می‌باشند.
 
به پاس حضور پر شور هنرمندان عزیز در دوره‌های قبل در این دوره تلاش شد تا جوایز سوگواره از لحاظ کمی و کیفی افزایش یابد. سه مقام نخست بخش اصلی سوگواره‌های پوستر و عکس، از این هدایا برخوردار خواهند شد: رتبه اول دو سکه بهار آزادی به همراه سه میلیون تومان کمک به هیأت؛ رتبه دوم، یک سکه بهار آزادی به همراه دو میلیون تومان کمک به هیأت؛ و رتبه سوم، نیم سکه بهار آزادی به همراه یک میلیون تومان کمک به هیأت. که در سوگواره پوستر علاوه بر رتبه‌های اول تا سوم، در بخش اصلی به پنج نفر از برگزیدگان، لوح تقدیر و یک ربع سکه اهداء خواهد شد. در هر کدام از بخش‌های جنبی یک نفر برگزیده خواهد شد که هدیه ایشان یک سکه بهار آزادی و بخش ویژه نیز دو سکه بهار آزادی خواهد بود. ضمناً علاوه بر این به پنج هیأت برگزیده در بخش دکور پنج کمک هزینه پانصد هزار تومانی اهداء خواهد شد.
 
این سوگواره‌ها به همت «جامعه ایمانی مشعر» و با همراهی و همکاری «سازمان هنری رسانه‌ای اوج»، «کانون هنر شیعی»، «خانه طراحان انقلاب اسلامی» و «مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات»، «نهضت مردمی پوستر انقلاب» برگزار می‌گردد.
نوزدهم آذر 1394 مصادف با رحلت رسول اکرم (ص) آخرین مهلت ارسال آثار پوستر و عکس خواهد بود. علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به نشانی اینترنتی art1542.ir  مراجعه نمایند.

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی