فراخوان نخستین جشنواره عکس محیط زیست استان همدان :: جشنواره
×

جشنواره

اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


فراخوان نخستین جشنواره عکس محیط زیست استان همدان

در يكشنبه, ۸ فروردين ۱۳۹۵، ۱۲:۲۸ ب.ظ

فراخوان نخستین جشنواره عکس محیط زیست استان همدان

منبع : www.festivalnews.ir

فراخوان نخستین جشنواره عکس محیط زیست استان همدان

اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با هدف ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست، به تصویر کشیدن پتانسیل ها و داشته های طبیعی استان و تهیه آرشیوی از بهترین عکس های حیات وحش استان همدان، اولین جشنواره و نمایشگاه عکس محیط زیست استان همدان را از 16 تا 21 خرداد ماه 1395، همزمان با هفته محیط زیست برگزار می کند.

برای نجات و حفظ محیط زیست از تهدیدات گوناگون لازم است فرهنگ توجه به اهمیت و ارزش محیط زیست سالم در بین آحاد مردم ایجاد و تقویت شود و برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه های هنری به این منظور می تواند در تقویت انگیزش های فردی و اجتماعی افراد در راستای مسئولیت شهروندی برای حفظ محیط زیست موثر واقع شود.

تاثیرگذاری هنر و ادب در جامعه هنرپرور ایران با پیشینه ادبی و تمدنی منحصر به فردی که دارد، برکسی پوشیده نیست و برگزاری جشنواره ها  و نمایشگاه های هنری و ادبی  با موضوع خاص محیط زیست می تواند ضمن مستند سازی داشته های زیست محیطی از طریق آفرینش آثار ادبی و عکس، ذهن افراد  از جمله اهالی فرهنگ و ادب و مخاطبان هنری را به این موضوع  معطوف نموده و مشارکت بیشتر اقشار گوناگون جامعه د حفاظت از محیط زیست را محقق سازد.

اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با هدف ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست، به تصویر کشیدن پتانسیل ها و داشته های طبیعی استان و تهیه آرشیوی از بهترین عکس های حیات وحش استان همدان، اولین جشنواره و نمایشگاه عکس محیط زیست استان همدان را از 16 تا 21 خرداد ماه 1395، همزمان با هفته محیط زیست برگزار می کند.

محورهای جشنواره:

1- جلوه های حیات وحش  طبیعت استان همدان در مناطق حفاظت شده آلموبلاغ، شراء، ملوسان، خانگرمز، لشگر در، گلپر آباد، و مناطق شکار ممنوع تجرک، الوند و ...

2- رابطه انسان و طبیعت با دو موضوع تعامل ها و تعارض ها

3- اکوتوریسم

4- بخش ویژه(عکس های محیط بانان از حیات وحش استان)

 

 

مقررات و شرایط شرکت:

1-   شرکت در جشنواره محدودیت سنی ندارد، رایگان بوده و برای تمام علاقه مندان آزاد است.

2-   هر شرکت کننده می تواند 3 اثر رنگی یا سیاه و سفید خود را در هر یکی از محورهای جشنواره (مجموعا 10 عکس ) را با فرمت jpg ذخیره، ضلع بزرگ عکس‌ها ۱۵۰۰ پیکسل و Quality عکس‌ها را بصورتی انتخاب نمایند که حجم هر عکس از ۱ مگا بایت بیشتر نباشد.

3-   فایل عکس‌ها را با  شماره بخش، نام و نام خانوادگی عکاس و تایپ انگلیسی و شماره عکس از X1 تا X3 نامگذاری کنید مانند 3 soroush parsayi x1

4-   به همراه عکس‌ها یک فایل متنی شامل محتویات نام و نام خانوادگی عکاس، نام پدر، کد ملی و شماره شناسنامه، آدرس دقیق پستی به همراه کد پستی و شماره تلفن ثابت و همراه، ایمیل و علاوه بر این به ترتیب و با ذکر شماره عکس‌ها برای هر عکس، تاریخ عکس، موقعیت مکانی دقیق عکس و توضیحی مختصر برای هر عکس را در فایل word در قالب لوح فشرده یا فایل از طریق پست یا پست الکترونیک به دبیرخانه ارسال نماید. تکمیل این فرم، الزامی و به منزله پذیرش مقررات مسابقه است.

5-   فایل دیجیتال آثار برگشت داده نخواهد شد و پس از اتمام داوری معدوم می‌گردند.

6-   شرکت کننده با ارسال آثار خود اعلام می کند که عکس های ارسالی متعلق به اوست و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است.

7-   حق استفاده از آثار شرکت کنندگان به منظور امور نمایشگاهی ، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی عکاس(حق اثر) محفوظ است.

8-   برگزارکننده تنها ویرایشی را بر روی عکس می‌پذیرد که سندیت عکس را از بین نبرد، البته تنظیم نور و کنتراست و اصلاح رنگ و یا اصلاح کادر قابل پذیرش است.

9-   شرکت کنندگان ملزم هستند در صورت انتخاب آثارشان، حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از تماس با آنان تصاویر منتخب را با پست پیشتاز یا به صورت حضوری به اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان ارسال تحویل نمایند. فایل عکس راه یافته حداقل با عرض ۵۰ سانتی متر و با دقت DPI300 دریافت می‌شود. (کیفیت مناسب جهت چاپ در ابعاد ۵۰ ×۷۰ را داشته باشند) و مسئولیت ناشی از عدم ارسال بر عهده صاحب اثر خواهد بود.

10-          برگزار کننده ضمن به کاربردن ‌نهایت کوشش خود در حفظ و نگهداری  cdیا dvd های ارسالی هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب را نمی‌پذیرد، خواهشمند است نسبت به ارسال آثار دقت لازم را مبذول فرمایید.

11-          برگزار کننده آثار منتخب را همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه در نمایشگاهی در  معرض دید عموم قرار خواهد داد و به صاحبان آثاری که در نمایشگاه شرکت داده شوند، گواهی شرکت و حق الزحمه اهدا می شود.

12-          گروه ارزیابی و داوری حداکثر ۷۵ قطعه عکس را برای نمایشگاه و چاپ در کتاب جشنواره انتخاب می‌کنند.

 

 

 جوایز در هر بخش

نفر اول: مبلغ 15 میلیون ریال، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره

نفر دوم: مبلغ 10 میلیون ریال ریال و لوح سپاس

نفر سوم: مبلغ 8 میلیون ریال و لوح سپاس

بخش ویژه: مبلغ 10 میلیون ریال، تندیس جشنواره و لوح سپاس

 

 

دبیر: محمدرضا محمدی

مدیر اجرایی: سعیده آقاخانی

 

 

 

 

 

 

 

 

گاه شمار جشنواره

آخرین مهلت ارسال آثار:10 اردیبهشت 1395 (این تاریخ به هیچ وجه تمدید نخواهد شد)

داوری آثار: 20 اردیبهشت 1395

برگزاری نمایشگاه: 16 تا 21 خرداد 1395

مراسم پایانی:16خرداد

 

 

 

 

 

 نشانی دبیرخانه

همدان- میدان باباطاهر-خیابان خبرنگار-اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

شماره تماس: 6- 34235573  ساعات اداری

پست الکترونیکphoto.zist95@gmail.com

Hamedan.doe.ir

 

برچسب ها :
مسابقه عکاسی
:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی