فراخوان اولین جشنواره شعر آئینی در استان کردستان (فراخوان کامل+فرم ها) :: جشنواره خبر
×

جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری و اطلاع رسانی جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها،همایش ها،نگارخانه ها،فرهنگسراها- مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات

فراخوان اولین جشنواره شعر آئینی در استان کردستان (فراخوان کامل+فرم ها)

موضوع : فراخوان شعر ,

در پنجشنبه, ۱ بهمن ۱۳۹۴، ۱۰:۳۵ ق.ظ

فراخوان اولین جشنواره شعر آئینی در استان کردستان (فراخوان کامل+فرم ها)

منبع : www.festivalnews.ir


به گزارش فستیوال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس، علی فرامرزی مسئول بسیج مداحان سپاه بیت المقدس از برگزاری اولین جشنواره شعر آئینی در استان کردستان با موضوعات پیامبر اعظم(ص)، اهل بیت عصمت و وحدت به دو زبان کردی و فارسی در استانهای کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و ایلام برگزار می شود.

سازمان بسیج مداحان کردستان برگزار می کند

اولین جشنواره شعر آئینی پیامبر اعظم(ص) ، اهل بیت عصمت (ع) و  وحدت به دو زبان فارسی وکردی ویژه استانهای(کردستان،آذربایجان غربی،کرمانشاه،ایلام)

مقدمه:

جشنواره شعر آئینی که جایی برای پرواز ذهنی صدها شاعر صاحب ذوق و آینده دار در سالهای گذشته بوده، بار دیگر در آسمان ادبیات میهن اسلامی مان نمایان می گردد. جشنواره ای که در آن استعدادهای ناب و اندیشه های پاک،امیدهای شعر انقلاب حاضر می شوند و بار دیگر رقابتی شیرین را برای فتح قله های واژه و مفهوم آغاز خواهند کرد. رقابتی که نمادی از جهاد در عرصه فرهنگ و اندیشه است. در این جشنواره سازمان بسیج مداحان افتخار دارد که میزبان قلم ها و قدم هایی باشد که به مقصد تولید آثار اثر گذار به حرکت در آمده است. 

تعریف برنامه:

شعر محمل بسیار مناسبی برای ذخیره نمودن بار فرهنگی، فکری و معنوی و انتقال آن به نسلهای آینده به ویژه نسل جوان و نوجوان است، که رغبت و اشتیاق بیشتری به شعر دارند.لذا با بهره گیری از جنبه های معنوی و خلاقانه، سازمان بسیج مداحان کردستان اقدام به برگزاری جشنواره منطقه ای شعرآئینی با موضوعات: پیامبر اعظم(ص) اهل بیت عصمت(ع) و وحدت ، در رده های سنی زیر30 سال و بالای 30 سال نموده است.

اهداف:

1- توجه به هنر شعرای آئینی بر اساس منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) 2- شناسایی استعدادهای درخشان و حمایت از شعرای منطقه  3- ارتقاء سطح شعر متعهد در فضای رقابتی سالم 4-رشد و ارتقاء توانایی های شاعران منطقه در زمینه های تکنیکی و محتوایی آثار از طریق انتخاب و ارائه خلاقانه و نوین شعر  5- جمع آوری شعرهای آئینی بومی جهت تغذیه فکری مداحان و مولودی خوانان کرد زبان در قالب کتاب 6- انسجام و هویت بخشی به شعرای آئینی منطقه

موضوعات اشعار: 

1- پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) 2- اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) 3- وحدت

محل برگزاری جشنواره:

پس از انتشار فراخوان و جمع آوری آثار از شعرای استانهای(کردستان،آذربایجان غربی، کرمانشاه و ایلام)، آثاررسیده به دبیرخانه توسط کمیته داوران ارزیابی و آثار برگزیده برابر مقررات جشنواره در قالب کتاب چاپ خواهد شد.

اهداء جوایز:

- به نفرات رتبه اول تا سوم برگزیده در رده سنی زیر 30 سال در شعر کردی -  به نفرات رتبه اول تا سوم برگزیده در رده سنی زیر 30 سال در شعر فارسی - به نفرات رتبه اول تا سوم برگزیده در رده سنی بالای 30 سال در شعر کردی - به نفرات رتبه اول تا سوم برگزیده در رده سنی بالای 30 سال در شعر فارسی ***(به نفرات اول یک سکه تمام بهار آزادی،نفرات دوم نیم سکه بهار آزادی و نفرات سوم ربع سکه بهار آزادی به رسم یاد بود اهدا خواهد شد.)

مهلت ارسال آثار:

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه از تاریخ 10/10/1394  تا  5/11/1394

شرایط شرکت در جشنواره:

1- هر فرد می تواند سه اثر به جشنواره ارسال نماید. 2- تکمیل فرم مشخصات فردی(فرم شماره 1) همراه هر اثر الزامی است. 3- آثار ارسالی باید متعلق به خود شاعر باشد در غیر این صورت ترتیب اثر داده نخواهد شد و مسئولیت قانونی سوء استفاده از اشعار دیگران برعهده ارسال کننده می باشد. 4- آثار ارسالی نباید به جشنواره های دیگری ارسال شده باشد. 5- آثار ارسالی صرفا باید در موضوعات (پیامبر اعظم(ص) ، اهل بیت عصمت (ع) و  وحدت) باشد. 6- لازم است به همراه هر اثر ارسالی بصورت جداگانه فرم ارسال آثار تکمیل و ارسال شود. 7-لازم است شرکت کنندگان همراه آثار ارسالی یک برگ کپی کارت ملی ارسال نمایند.

آدرس دبیرخانه:

سنندج- میدان بسیج- خیابان توحید- مجتمع فرهنگی هنری فجر- طبقه اول- دبیرخانه جشنواره شعر آئینی تلفکس  33291178-087  شماره تماس   09309696592

تاریخ اختتامیه جشنواره:

1394/11/20 همزمان با دهه مبارک فجر

نحوه ارسال آثار:

1- مراجعه به سایت www.sepah kordestan.ir و تکمیل فرم(شماره1) شرکت در جشنواره 2- مراجعه حضوری یا ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره از طریق شماره  فکس   33291178-087 3- آدرس پستی: سنندج میدان بسیج- خ توحید-مجتمع فرهنگی هنری فجر-طبقه اول- دبیرخانه جشنواره(پیامبر اعظم(ص) ، اهل بیت عصمت (ع) و  وحدت) کد پستی 35114-66169

قابل تاکید می باشد که آثار ارسالی باید در قالب سی دی(cd) بوده و تحویل دبیرخانه جشنواره داده شود و یا از طریق همین سایت ارسال گردد و نکته قابل توجه دیگر، می بایست آثار فقط در محیط وورد و با فونت B Nazanin  و با اندازه قلم 14 باشند.

(فرم شماره1)
فراخوان
فرم ارسال آثار شعر به دبیرخانه جشنواره  پیامبر اعظم(ص) ، اهل بیت عصمت (ع) و  وحدت (سازمان بسیج مداحان استان کردستان)جهت دریافت فایل راهنمای شرکت در مسابقه اینجا را کلیک کنید.

مهلت ارسال آثار: از 10 دی ماه 1394 لغایت 10 بهمن ماه 1394

نحوه ارسال آثار: از طریق پست الکترونیکی(ایمیل) song20jashnvareh@gmail.com و  همچنین faramarzi2015@shmail.ir و یا از طریق فرم صفحه ارتباط با ما.

جهت ارسال آثار از طریق فرم ارتباط با ما (اینجا) را کلیک نمایید.

لطفا در نحوه تکمیل اطلاعات دقت نموده و به صورت کامل اطلاعات را وارد نمایید.


مـــنبـــــــــــــع *


پوستر جشنواره شعر

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی