فراخوان جشنواره عکس و گزارش نویسی "منهای نفت" + پوستر :: جشنواره خبر
×

جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری و اطلاع رسانی و جشنواره ها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها،همایش ها،نگارخانه ها،فرهنگسراها- مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

آگهی

فراخوان جشنواره عکس و گزارش نویسی "منهای نفت" + پوستر

در يكشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۴، ۰۶:۴۷ ب.ظ

فراخوان جشنواره عکس و گزارش نویسی "منهای نفت" + پوستر

منبع : www.festivalnews.ir


عکس ها و گزارش های خبری ارسالی به دبیرخانه جشنواره باید پیرامون عرصه های اقتصاد مقاومتی تعریف شده توسط بسیج سازندگی باشد؛ از جمله: قالیبافی، رسیندگی، گوهرتراشی، صنایع دستی، پرورش شترمرغ، مرغ بومی، اردک، بلدرچین، ماهی و سردآبی و گرمآبی، قارچ، دام سبک و سنگین، گیاهان دارویی ترشی و شوریجات، مربا و شربت و صنایع تبدیلی از قبیل اسانس گیری، بسته بندی، خشک کن، پودرکن، روغن گیری، تولید محصول از ضایعات و ...نخستین جشنواره عکس و گزارش نویسی اقتصاد مقاومتی با عنوان "منهای نفت" به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی برگزار می شود.

سازمان بسیج سازندگی از دو سال قبل بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی با ویژگی های چون درونزا، مردمی و غیر دولتی اقدام به حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و زود بازده با هدف اشتغالزایی و افزایش تولید پرداخته است.

بر این اساس طی سال های اخیر نزدیک به 90 هزار واحد تولیدی اقتصاد مقاومتی کوچک و زودبازده با حمایت بسیج سازندگی راه اندازی شده و بیش از 150 هزار شغل به صورت مستقیم ایجاد شده است. فعالیت های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی در سطح اقتصاد خرد و کسب و کارهای کوچک تعریف شده است.

عکس ها و گزارش های خبری ارسالی به دبیرخانه جشنواره باید پیرامون عرصه های اقتصاد مقاومتی تعریف شده توسط بسیج سازندگی باشد؛ از جمله: قالیبافی، رسیندگی، گوهرتراشی، صنایع دستی، پرورش شترمرغ، مرغ بومی، اردک، بلدرچین، ماهی و سردآبی و گرمآبی، قارچ، دام سبک و سنگین، گیاهان دارویی ترشی و شوریجات، مربا و شربت و صنایع تبدیلی از قبیل اسانس گیری، بسته بندی، خشک کن، پودرکن، روغن گیری، تولید محصول از ضایعات و ...

30 بهمن ماه 1394، آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره است و فرشاد عالی، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج سازندگی دبیری این جشنواره را بر عهده دارد.

اهداف جشنواره
1- ترویج سبک زندگی مبتنی بر فرهنگ تولید و اقتصاد مقاومتی

2- معرفی الگوهای موفق در عرصه اقتصاد خرد

3- تشویق علاقمندان به سرمایه گذاری در عرصه تولید زودبازده

مقررات جشنواره عکس
۱- شرکت در جشنواره برای علاقه مندان آزاد است.

2- شرکت در جشنواره و ارسال عکس به معنای اعلام موافقت با تمامی مقررات جشنواره است و تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده جشنواره است.

3- عکس‌های ارسالی نباید دارای امضا، نشان، پاسپارتو، حاشیه، قاب، لوگو و هرگونه نشانه تصویری باشد.

4- ارسال اثر و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس هاست.

 در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، عکس ارسالی حذف شده و عواقب حقوقی آن متوجه ارسال کننده خواهد بود.

5- هرگونه دخل و تصرف در عکس‌ها به شکلی که اصالت عکس را مخدوش کند مجاز نیست.

6- فایل عکس‌ها را با نام و نام خانوادگی عکاس و تایپ انگلیسی و شماره عکس از X1 تا X10 نامگذاری کنید مانندX1 jafary.

7- علاقمندان بایستی عکس‌های ارسالی را با فرمت jpg ذخیره و به صورت سایز اصلی ارسال کنند.

8- به همراه عکس‌ها یک فایل متنی شامل محتویات نام و نام خانوادگی عکاس، نام پدر، کد ملی و شماره شناسنامه، آدرس دقیق پستی به همراه کد پستی و شماره تلفن ثابت و همراه، ایمیل و علاوه بر این به ترتیب و با ذکر شماره عکس‌ها برای هر عکس، تاریخ عکس، موقعیت مکانی دقیق عکس و توضیحی مختصر برای هر عکس را در فایل word ارسال نماید. تکمیل این فرم، الزامی و به منزله پذیرش مقررات جشنواره است.

9- علاقمندان می‌توانند آثار خود را به آدرس menhayenaft@gmail.com ایمیل کنند یا در قالب لوح فشرده به آدرس تهران، اتوبان نیایش شرق به غرب، نرسیده به پل سئول، سازمان بسیج اقشار و متخصصین، ساختمان جهاد اقتصادی، معاونت فرهنگی سازمان بسیج سازندگی کشور ارسال کنند.

10- به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه می‌یابد گواهی حضوراهدا خواهد شد.

11- برگزار کننده حق استفاده از عکسهای پذیرفته شده را با ذکر نام عکاس داشته و حق به نمایش در آوردن آن‌ها را در سایر مکان‌ها (با ذکر نام عکاس) برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

12 - محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

هیات داوران: حیدر رضایی – مرتضی نیکو بذل – ابوالفضل سلمانزاده

جوایز بخش عکس
۱- نفر اول دیپلم افتخار و یک سکه بهار آزادی
۲- نفر دوم دیپلم افتخار و نیم سکه بهار آزادی
۳- نفر سوم دیپلم افتخار و ربع سکه بهار آزادی
 
مقررات گزارش نویسی
1-حضور تمام خبرنگاران  و روزنامه نگاران حرفه ای و آماتور در این جشنواره آزاد است.

2-ارسال گزارش هایی که قبلا در یکی از روزنامه های، خبرگزاری ها و سایت ها منتشر نشده باشد، بلامانع است.

3- حجم گزارش های خبری نباید از 800 کلمه کمتر باشد.

4- علاقمندان باید گزارش های ارسالی را به صورت فایل word به آدرس menhayenaft@gmail.com ارسال کنند و در همان فایل، اطلاعاتی چون نام و نام خانوادگی نویسنده، نام پدر، کد ملی و شماره شناسنامه، آدرس دقیق پستی به همراه کد پستی و شماره تلفن ثابت و همراه، ایمیل و تاریخ نگارش را ذکر کنند.

جوایز بخش گزارش نویسی
۱- نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ 6 میلیون ریال
۲- نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ 4 میلیون ریال
۳- نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ 2 میلیون ریال

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با دبیرخانه جشنواره با امیر عمادی با شمار تلفکس  23671381 و بخش عکس مجتبی حیدری با شماره 09124593825 و بخش گزارش نویسی با محمد حسین حیدری با شماره 09195677558 تماس بگیرید یا به سایت بسیج سازندگی به آدرس www.sazandegi.ir مراجعه کنید.

مسابقه عکاسی

:۱۲۲۲
:۷۳۳
(۰)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی