فراخوان جشنواره فرهنگی هنری تجلی بصیرت در اردبیل :: جشنواره خبر
×

جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران

Iran & World News

آگهی

فراخوان جشنواره فرهنگی هنری تجلی بصیرت در اردبیل

توسط در پنجشنبه, ۳ دی ۱۳۹۴، ۰۷:۳۸ ب.ظ

فراخوان جشنواره فرهنگی هنری تجلی بصیرت در اردبیل

منبع : www.festivalnews.ir

دبیر جشنواره فرهنگی هنری تجلی بصیرت اردبیل گفت: همزمان با هفته بصیرت فراخوان نخستین جشنواره فرهنگی، هنری و رسانه‌ای تجلی بصیرت در اردبیل منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، مهران محمدی عصر امروز در جلسه بررسی هماهنگی برگزاری فراخوان جشنواره فرهنگی هنری تجلی بصیرت در اردبیل اظهار داشت: سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل با همکاری نهادهای فرهنگی در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی، نخستین جشـنواره فرهنگی، هنری و رسانه‌ای تجلی بصیرت را برگزار می‌کند.

وی افزود: این جشنواره در سه بخش هنری, ادبی و رسانه‌ای برگزارمی‌شود که از هنرمندان، اصحاب فرهنگ و رسانه، شاعران، مداحان، نویسندگان برای شرکت در این جشنواره دعوت به عمل می آید.

محمدی با اشاره به اهداف جشنواره بیان کرد: تبیین دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در زمینه حماسه 9 دی، تقویت رویش‌های فرهنگی، هنری و ادبی انقلاب اسلامی و پاسداشت تلاش‌های صورت گرفته در زمینه بصیرت افزایی از اهداف این جشنواره است.

دبیر جشنواره فرهنگی هنری تجلی بصیرت اردبیل ولایت مداری، فتنه و بصیرت، نقش مردم در خنثی‌سازی فتنه، حماسه 9 دی 88، جنگ نرم و چگونگی مقابله با آن و تقابل اسلام ناب و اسلام آمریکایی را از محورهای این جشنواره عنوان کرد.

وی با بیان اینکه علاقمندان باید آثار خود را با رعایت شرایط عمومی و اختصاصی جشنواره و رعایت تقویم زمانی به دبیرخانه ارسال یا تحویل دهند، گفت: موضوع آثار ارسالی باید منحصراً در ارتباط با محورهای مطرح شده در جشنواره بوده و  آثار ارائه شده در همه رشته‌ها باید متعلق به شرکت‌کنندگان بوده و توسط خود آنها خلق شده باشد.

محمدی تصریح کرد: در تمامی رشته‌ها، امتیاز بیشتر با آثاری است که محتوا و نگاه عمیق تر و بیان و قالب روان و در عین حال موثر و جذاب داشته باشند اما با توجه به مردمی بودن جشنواره، آثاری که به لحاظ مشخصات فنی از کیفیت درجه یک برخوردار نیستند نیز در جشنواره پذیرش می‌شوند.

دبیر جشنواره فرهنگی هنری تجلی بصیرت اردبیل در مورد شرایط اختصاصی جشنواره اظهار داشت: در بخش هنری 4 نوع اثر شامل فیلم مستند  کوتاه در دو بخش حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای یا موبایلی و آواها و نواهای انقلابی و حماسی که باید تولیدی بوده و به زبان ترکی و یا  فارسی تولید شده باشد، داوری می‌شوند.

وی افزود: خوشنویسی و کاریکاتور و عکاسی از دیگر بخش‌های هنری جشنواره بوده که هنرمندان در بخش خوشنویسی و کاریکاتور می‌توانند نسخه اصلی و یا لوح فشرده آثار خود را  به دبیرخانه جشنواره ارایه کنند.

محمدی تصریح کرد: در بخش عکاسی هنری هر عکاس می‌تواند حداکثر 15 اثر را به بخش داوری جشنواره ارسال کند که عکس‌های موبایلی نیز در جشنواره مورد پذیرش هستند، البته عکس‌هایی که با کیفیت بهتر و مشخصات فنی بالاتر باشند در اولویت امتیازدهی خواهند بود و عکس‌های دیجیتالی باید بدون دستکاری و ترفندهای گرافیکی یا فتوشاپ باشند.

دبیر جشنواره فرهنگی هنری تجلی بصیرت اردبیل با اشاره به بخش ادبی بیان کرد: در بخش شعر و داستان کوتاه هر شاعر و نویسنده می‌تواند حداکثر 3اثر را به بخش داوری جشنواره معرفی کند که آثار ارسالی ترجیحاً در قالب فایل تایپ شده در نرم افزار وورد با قلم میترا 14 در لوح فشرده از طریق پست یا به آدرس الکترونیکی دبیرخانه ارسال شوند.

وی در مورد بخش رسانه‌ای گفت: مطالب تولیدی در این بخش که در بازه سال 88 تا  پایان بهمن‌ماه 94 در مطبوعات محلی، سراسری مرتبط با استان اردبیل، خبرگزاری‌ها، وبلاگ‌ها و پایگاه‌های خبری منتشر شده باشند به مرحله داوری راه خواهند یافت، آثاری مورد پذیرش قرار خواهند گرفت که نام پدیدآورنده در آن قید شده باشد و نیز ارسال نشریه‌ای که آثار در آن درج شده است یا ارائه لینک اینترنتی آن ها الزامی است.

محمدی با اشاره به تقویم زمانی جشنواره اظهار داشت: مهلت ارسال آثار تا دهم اسفندماه بوده که آثار دریافتی پس از تائید اولیه توسط هیئت داوران در فاصله زمانی 15 تا 29 اسفندماه 94 ارزیابی شده و بخش اصلی جشنواره در فروردین ماه 95 همزمان با روز هنر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره فرهنگی هنری تجلی بصیرت اردبیل افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در شهرستان‌ها به کانون بسیج هنرمندان و در مرکز استان به دبیرخانه جشنواره واقع در خیابان ساحلی،  ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر سازمان بسیج هنرمندان استان یا از طریق رایانامه به آدرس اینترنتی: M.khabarha@gmail.com ارسال کنند که باید مشخصات خود را  شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر،  میزان تحصیلات، شماره تلفن همراه،  شماره ملی  به همراه اثر خود ارسال کنند.

وی در مورد  جوایز جشنواره بیان کرد: برای برگزیدگان جشنواره در بخش‌های سه گانه جوایز مناسبی در نظر گرفته شده است که در اطلاعیه‌های آتی جشنواره اطلاع رسانی خواهد شد که علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 04533253985 تماس بگیرند.

تعداد نمایش :۱۲۳۷
تعداد بازدید کننده :۹۶۶
(۰)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی