فراخوان یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد اعلام شد :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


فراخوان یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد اعلام شد

در شنبه, ۱۴ فروردين ۱۳۹۵، ۱۱:۴۹ ب.ظ

فراخوان یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد اعلام شد

علی غیاثی ندوشن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اعلام این خبر گفت:  وی اضافه کرد: جشنواره یاد شده با هدف توسعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، شناسایی تولیدکنندگان آثار برتر فرهنگی وهنری در زمینه سیره و بهره گیری از هنر سینما در ترویج این فرهنگ در دو بخش اصلی داستانی کوتاه و مستند کوتاه برگزار می شود.
وی با بیان اینکه تمام آثار جشنواره باید در راستای اهداف جشنواره و در قالب یکی از موضوعات ارزشی و دینی ، اخلاقی و سبک زندگی اسلامی باشد اظهار داشت : موضوعات جشنواره یازدهم با عناوین'فرهنگ رضوی' شامل احادیث ، حکمت ها ، داستان ها ، پیام های آموزشی و تربیتی در کلام و سیره رضوی ، یاران و خادمان امام رضا (ع) ، کرامات انسانی و فضایل اخلاقی است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بخش های مسابقه جشنواره را در دو گروه داستانی کوتاه و بخش مستند کوتاه عنوان کرد و افزود: بخش های جنبی جشنواره نیز شامل برگزاری بخش های فرهنگی و هنری و برگزاری کارگاه تخصصی و نشست های پژوهشی است.
این مسئول جوایز جشنواره را شامل تندیس طلایی به همراه 6 دیپلم افتخار به فیلم های منتخب برشمرد و گفت: حداکثر زمان فیلم‏های کوتاه بخش داستانی و مستند 40 دقیقه و باید تولید سال 93 به بعد بوده و یا در دوره های گذشته جشنواره شرکت نکرده باشند.
یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد از 16 تا 18 مرداد ماه سالجاری توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار می شود و مراسم اختتامیه نیز 19 مردادماه است.
دهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی 25 مردادماه سال گذشته در استان یزد برگزار شد و مجموعا 531 فیلم به دبیرخانه دهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی در استان یزد ارسال شده بود که 46 فیلم توسط هیات انتخاب به مرحله داوری رسید.
از این تعداد 18 اثر در بخش مستند، هفت فیلم در بخش داستانی و 21 مورد هم سبک زندگی انتخاب شده بود.
بیشترین فیلم های ارسالی به ترتیب از استانهای تهران، یزد، خراسان رضوی ، اصفهان، مازندران و سیستان و بلوچستان بود.
:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی