جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران


جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران

منبع : www.festivalnews.ir

امین مرادی، رئیس حوزه هنری استان کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: بر اساس برنامه سالیانه حوزه هنری استان کردستان به منظور زمینه‌سازی برای تعامل هنرمندان جوان و اساتید، کشف استعداهای جوان و حمایت از آثار و تولیدات آن‌ها به منظور ارتقای توانایی ومهارت‌های هنرمندان جوان‌، تقویت و ارتقاء کیفیت آثار تولید شده و تلاش برای تولید آثاری که علاوه بر ارزش‌ها، جذابیت مخاطبان را نیز دارا باشد، هفتمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان در اسفندماه 94 در سنندج برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هر شاعر می‌تواند سه اثر شعری و دو اثر داستانی را در هر بخش ارسال کنند، افزود: شاعران و داستان‌نویسان جوان رده سنی تا 30 سال می‌توانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ 29 بهمن ماه 94 به واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان کردستان به آدرس سنندج، خ فلسطین، روبروی فرمانداری ارسال کنند.
رئیس حوزه هنری استان کردستان موضوع و قالب آثار را در دو بخش بزرگسال وکودک با موضوع آزاد و ویژه اعلام و عنوان کرد: بخش ویژه جشنواره در این دوره آثاری را مورد بررسی قرار خواهد داد که به موضوع وحدت اسلامی ـ ایثار و شهادت پرداخته باشند.
وی با اشاره به مقررات جشنواره عنوان کرد: به آثاری که در جشنواره‌های قبلی شعر و داستان جوان شرکت کرده باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد و تمامی شرکت‌کنندگان باید آثار خود را تایپ شده بر روی یک صفحه A4 به همراه سی دی اثر ارسال و ضمن درج کامل مشخصات صاحب اثر و آدرس دقیق پستی برروی یک فایل مجزا در سی دی ارسالی یک برگ فتوکپی شناسنامه خود را نیز ارسال کنند.
مرادی در خصوص زمان‌بندی جشنواره اعلام کرد: پس از اتمام مهلت تعیین شده، آثار ارسالی توسط داوران در دو قسمت شعر و داستان و با تفکیک کردی و فارسی بررسی و راه‌یافتگان به بخش نهایی در تاریخ پنجم اسفند معرفی و جهت رقابت در بخش پایانی و مسابقه که در نیمه اول اسفند ماه 94 در سالن شماره 2 پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می شود دعوت می شوند.
وی با اعلام اینکه داوری نهایی برعهده اساتید برجسته استان و کشور خواهد بود، افزود: علاوه بر اختصاص جوایز ویژه به نفرات برگزیده،  آثار برتر جشنواره در دو بخش شعر و داستان توسط حوزه هنری استان چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
رئیس حوزه هنری استان کردستان یادآور شد: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های 33243624،33227125 تماس حاصل کنند ویا به آدرس www.Artsanandaj.ir مراجعه کنند. 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.


جشنواره خبر | wwww.jashnvarekhabar.ir