فراخوان هفتمین جشنواره استانی شعر و داستان «جوان» :: جشنواره خبر
×

جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران

Iran & World News

آگهی

فراخوان هفتمین جشنواره استانی شعر و داستان «جوان»

توسط در دوشنبه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۴، ۰۵:۲۷ ب.ظ

فراخوان هفتمین جشنواره استانی شعر و داستان «جوان»

منبع : www.festivalnews.ir

امین مرادی، رئیس حوزه هنری استان کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: بر اساس برنامه سالیانه حوزه هنری استان کردستان به منظور زمینه‌سازی برای تعامل هنرمندان جوان و اساتید، کشف استعداهای جوان و حمایت از آثار و تولیدات آن‌ها به منظور ارتقای توانایی ومهارت‌های هنرمندان جوان‌، تقویت و ارتقاء کیفیت آثار تولید شده و تلاش برای تولید آثاری که علاوه بر ارزش‌ها، جذابیت مخاطبان را نیز دارا باشد، هفتمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان در اسفندماه 94 در سنندج برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هر شاعر می‌تواند سه اثر شعری و دو اثر داستانی را در هر بخش ارسال کنند، افزود: شاعران و داستان‌نویسان جوان رده سنی تا 30 سال می‌توانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ 29 بهمن ماه 94 به واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان کردستان به آدرس سنندج، خ فلسطین، روبروی فرمانداری ارسال کنند.
رئیس حوزه هنری استان کردستان موضوع و قالب آثار را در دو بخش بزرگسال وکودک با موضوع آزاد و ویژه اعلام و عنوان کرد: بخش ویژه جشنواره در این دوره آثاری را مورد بررسی قرار خواهد داد که به موضوع وحدت اسلامی ـ ایثار و شهادت پرداخته باشند.
وی با اشاره به مقررات جشنواره عنوان کرد: به آثاری که در جشنواره‌های قبلی شعر و داستان جوان شرکت کرده باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد و تمامی شرکت‌کنندگان باید آثار خود را تایپ شده بر روی یک صفحه A4 به همراه سی دی اثر ارسال و ضمن درج کامل مشخصات صاحب اثر و آدرس دقیق پستی برروی یک فایل مجزا در سی دی ارسالی یک برگ فتوکپی شناسنامه خود را نیز ارسال کنند.
مرادی در خصوص زمان‌بندی جشنواره اعلام کرد: پس از اتمام مهلت تعیین شده، آثار ارسالی توسط داوران در دو قسمت شعر و داستان و با تفکیک کردی و فارسی بررسی و راه‌یافتگان به بخش نهایی در تاریخ پنجم اسفند معرفی و جهت رقابت در بخش پایانی و مسابقه که در نیمه اول اسفند ماه 94 در سالن شماره 2 پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می شود دعوت می شوند.
وی با اعلام اینکه داوری نهایی برعهده اساتید برجسته استان و کشور خواهد بود، افزود: علاوه بر اختصاص جوایز ویژه به نفرات برگزیده،  آثار برتر جشنواره در دو بخش شعر و داستان توسط حوزه هنری استان چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
رئیس حوزه هنری استان کردستان یادآور شد: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های 33243624،33227125 تماس حاصل کنند ویا به آدرس www.Artsanandaj.ir مراجعه کنند. 

تعداد نمایش :۱۵۶۵
تعداد بازدید کننده :۱۲۵۵
(۰)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی