فراخوان جشنواره شعر استانی جهرم :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان جشنواره شعر استانی جهرم

در دوشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۹، ۰۷:۱۴ ق.ظ

فراخوان جشنواره شعر استانی جهرمبه گزارش «جشنواره خبر» به نقل از  ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم، رییس این نهاد فرهنگی با بیان این مطلب اظهار داشت: طبق جشنواره استانی فرهنگی هنری فارس، دبیرخانه جشنواره شعر این استان در شهرستان جهرم واقع شده است.

محسن نعمت‌اللهی، در باره موضوع این جشنواره افزود: بخش اصلی این جشنواره در باره بیماری کرونا، کادر درمان و بخش ویژه با عنوان سنگر دیروز، صلابت امروز ویژه چهلمین سالگرد دفاع مقدس است.

وی، همچنین در مورد شرایط و مقررات این جشنواره بیان کرد: برای شرکت‌کنندگان محدودیت سنی وجود ندارد و قالب اشعار ارسالی به جشنواره می‌تواند کلاسیک، آزاد و ترانه باشد.

به گفته نعمت‌اللهی، شرکت‌کنندگان بخش مجموعه شعر یا کتاب می‌توانند در هر قالب شعر کهن و شعر نو، دستکم ۲۵ قطعه شعر چاپ شده یا آماده‌ چاپ که مرتبط با موضوع فراخوان باشد، ارائه کنند.

او بیان داشت: این اشعار باید به صورت تایپ شده و تنها در قالب فایل WORD و با اندازه قلم ۲۵ همراه با لوح فشرده ارسال شود و شرکت‌کنندگان بخش تک اثر نیز می‌توانند ۲ تا پنج قطعه شعر مرتبط با موضوع فراخوان به دبیرخانه ارائه دهند.

وی اضافه کرد: شاعران طنزپرداز نیز می‌توانند اشعار خود را در قالب‌های یاد شده به جشنواره ارسال کرده و همچنین باید موضوع شعر را در بالای اثر مشخص کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم ادامه داد: آثار ارسالی نباید در سایر جشنواره‌ها و دوره‌های قبلی این جشنواره حائز رتبه شده باشد و در صورت احراز این موضوع، شعر از جشنواره حذف می‌شود.

نعمت‌اللهی گفت: هر شاعر باید نام ونام‌خانوادگی، میزان تحصیلات، نشانی محل سکونت و شماره تلفن همراه خود را در صفحه اول فایل ارسالی درج کند ضمن اینکه حضور فرد برگزیده برای دریافت جوایز نیز الزامی است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم در باره نحوه شرکت در جشنواره بیان کرد: شرکت‌کنندگان لازم است با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره به نشانی: بخش فرهنگ و هنر – www.injo.ir

فرم ثبت‌نام در پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره را تکمیل و متن را مطابق با شرایط فراخوان بارگذاری کنند.

نعمت‌اللهی در مورد گاه ‌شمار این جشنواره گفت: بارگذاری آثار: تا پنجم دی‌ماه ۱۳۹۹، انتخاب اولیه آثار: پانزدهم دی‌ماه ۱۳۹۹ و داوری، آیین پایانی و اعلام نتایج: بهمن‌ماه ۱۳۹۹ خواهد بود و نشانی دبیرخانه این جشنواره: جهرم، بلوار معلم، نبش خیابان اندیشه، اداره‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی، با شماره تلفن۵۴۲۲۹۱۰۰ است.

وی افزود: ارسال از طریق جی‌میل jahromart۱۰@gmail.com خواهد بود و داوران از میان استادان و پیشکسوتان هنر شعر انتخاب خواهند شد.

نعمت‌اللهی بیان کرد: جوایز بخش اصلی و بخش ویژه برای نفر اول: لوح تقدیر و هدیه نقدی به مبلغ ۱۳ میلیون ریال، نفر دوم: لوح تقدیر و هدیه نقدی به مبلغ ۱۱ میلیون ریال و نفر سوم: لوح تقدیر و هدیه نقدی به مبلغ ۶ میلیون ریال خواهد بود.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

۳۳۳۴


:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی