فراخوان یونسکو برای معماری بازسازی مسجد موصل :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان یونسکو برای معماری بازسازی مسجد موصل

در دوشنبه, ۳ آذر ۱۳۹۹، ۰۷:۰۹ ق.ظ

فراخوان یونسکو برای معماری بازسازی مسجد موصل
 
فراخوان یونسکو برای معماری بازسازی مسجد موصل
به گزارش «جشنواره خبر» به نقل از حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد(یونسکو) از همه استعدادها در سراسر جهان دعوت کرد تا برای شرکت در یک مسابقه بین المللی منحصر به فرد معماری برای بازسازی مسجد النوری در شهر موصل عراقشرکت کنند.

این کمپین جهانی از معماران ، مهندسان و دانشجویان از سراسر جهان دعوت می کند تا پیشنهاد طراحی مجتمع مسجد النور را ارائه دهند.
 
این در حالی است که تشویق مردم عراق برای شرکت در تاریخ سازی و بازسازی جایی که در آن زندگی می کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
یونسکو اعلام کرد که پیوستن به طرح «احیای روح موصل» فرصتی بی نظیر برای تغییر زندگی مردم موصل و کمک به آنها در بازسازی شهرشان پس از اشغال داعش است.


این مسابقه خواستار طراحی مفهومی است که شامل حفاظت از سازه های ایستاده نمازخانه و ادغام آن در ساختمان های جدید و همچنین بازسازی برخی از بناهای تاریخی و ادغام آنها در طرح های جدید از جمله طراحی محوطه کل مکان این پروژه با ایجاد فضاهای جدید اختصاص یافته به جامعه  برای آموزش ، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی است.

این رقابت  از روز 16 نوامبر آغاز شده است و تا 26 مارس 2021 ادامه دارد و برنده آن در بهار آینده اعلام خواهد شد.

هیئت داوران بین المللی متشکل از 9 عضو و 2 عضو علی البدل طراح برنده و چهار نایب قهرمان را انتخاب می کنند.


۳۳۱۳
:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی