فراخوان پانزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر «خبرنگاران» فراخوان داد :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان پانزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر «خبرنگاران» فراخوان داد

در سه شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۹، ۰۹:۲۰ ق.ظ

فراخوان پانزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر «خبرنگاران» فراخوان داد


به گزارش «جشنواره خبر» به نقل از ایکنا به نقل از دبیرخانه پانزدهمین دوره، جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»؛ این دوره همچون دوره‌های گذشته، در سه بخش «کتاب سال»، «ویژه» (شاعران بدون کتاب) و «تجلیل» (یک عمر فعالیت شعری)، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه در حوزه فرهنگ و ادبیات، برگزار می‌شود.

دبیرخانه این دوره از جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران نیز با دبیری علیرضا بهرامی، از شاعران و ناشرانی که در سال ۱۳۹۸ مجموعه شعر منتشر کرده‌اند، دعوت کرده است تا با توجه به این شرایط، در بخش کتاب سال جایزه شرکت کنند؛ کتاب در سال ۱۳۹۸ منتشر و در شناسنامه آن درج شده باشد، چاپ اول و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد و برگزیده اشعار یا مجموعه گروهی نباشد.

علاقه‌مندان به شرکت در این بخش، باید چهار نسخه از اثر خود را تا بیستم آذرماه به نشانی تهران، صندوق پستی ۱۸۷ - ۱۳۳۵۵، دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران، بفرستند. در بخش ویژه هم که برای کشف استعداد‌های شعری برگزار می‌شود، شاعرانی که در هر سنی، تاکنون مجموعه شعر منتشر نکرده‌اند، آثار خود را با توجه به شرایط یادشده - فقط- از طریق نشانی پست الکترونیکی و نه پرینت‌شده، می‌توانند بفرستند.

شرایط یادشده از این قرار است؛

شرکت‌کنندگان در این بخش نباید تاکنون چه در سال‌های گذشته و چه در سال جاری کتاب مجموعه‌ی شعر در ایران منتشر کرده یا در نوبت نشر داشته باشند.
شرکت علاقه‌مندانی که قبلاً کتابی غیر از مجموعه شعر منتشر کرده‌اند، یا در دست انتشار دارند، در این بخش، منعی ندارد.
مجموعه شعر‌ها باید به زبان فارسی باشد.
تعداد شعر‌ها دست‌کم بین ۴۰ تا ۵۰ قطعه بوده، یا تعداد صفحه‌های مجموعه شعر‌ها دست‌کم بین ۸۰ تا ۱۰۰ صفحه باشد.
شعر‌ها همگی در قالب یک فایل وُرد (قلم بی‌میترا ۱۲) باشد. از فرستادن اثر در قالب فایل پی‌دی‌اف یا پرینت کاغذی از طریق پُست، جدا پرهیز شود.
در این بخش تنها آثاری در گردونه رقابت قرار داده می‌شوند که کلیه ویژگی‌های بالا را رعایت کرده باشند.
حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج کشور، با هر ملیتی، آزاد است.

در این بخش علاقه‌مندان تا ۲۱ آذرماه ۱۳۹۹ فرصت دارند شعر‌های خود را به نشانی پست الکترونیکی جایزه sher.khabarnegar@gmail.com بفرستند.

۳۳۰۶
:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی