فراخوان مقاله سمپوزیوم بین‌المللی براتیسلاوا :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان مقاله سمپوزیوم بین‌المللی براتیسلاوا

در چهارشنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۹، ۰۸:۵۸ ق.ظ

فراخوان مقاله سمپوزیوم بین‌المللی براتیسلاوا

انتشار فراخوان مقاله سمپوزیوم بین‌المللی براتیسلاوا

به گزارش «جشنواره خبر» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ بیست و هشتمین دوره این سمپوزیوم در روز‌های ۲۴ و ۲۵ مهر سال۱۴۰۰ (۱۶ و ۱۷ اکتبر ۲۰۲۱) با موضوع "COMICS IN THE CURRENT PICTURE BOOK FOR CHILDREN AND YOUTH" (Creative and discovery strategies) برگزار خواهد شد.
سمپوزیوم بین‌المللی براتیسلاوا هر دو سال یک‌بار در حاشیه دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا در شهر براتیسلاوا، پایتخت کشور اسلواکی، برگزار می‌شود و پژوهش‌گران به ارایه مقاله با موضوع اعلام شده در آن سال می‌پردازند.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک و انجمن تصویرگران ایران از علاقه‌مندان به این موضوع دعوت کردند که چکیده تمام‌نمای مقاله خود، بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ کلمه، شامل هدف، سوال پژوهش، روش، یافته‌ها و نتیجه‌گیری، را به زبان فارسی و انگلیسی تا روز ۱۷ دی ۱۳۹۹ به امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با پست الکترونیک به نشانی booksection@kpf.ir ارایه دهند.
پس از بررسی چکیده‌ها از سوی هیأت داوران سه نهاد، فرد منتخب به دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا معرفی خواهد شد تا مقاله خود را در این سمپوزیوم ارائه دهد. فرد منتخب باید تا یکم خرداد ۱۴۰۰ (۲۲ آوریل ۲۰۲۱) مقاله خود را به‌طور کامل و به زبان انگلیسی به دفتر امور بین‌الملل کانون ارایه دهد.
بر اساس این خبر، کانون هزینه‌های سفر و نهاد برگزار کننده هزینه‌های اقامت سخنران را برای شرکت در این رویداد فرهنگی به عهده خواهند گرفت.
ارایه شرح سوابق فعالیت در حوزه کتاب کودک و تصویرگری، ارایه کارت پایان خدمت سربازی (برای آقایان) و تسلط کامل به زبان انگلیسی برای داوطلبان الزامی است.
نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا BIB هر دو سال یک‌بار در شهر براتیسلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکی، برگزار می‌شود و آثار تصویرگران کتاب‌های کودکان را به نمایش می‌گذارد.
این نمایشگاه همگام با اهداف یونسکو، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY)، کمیسیون‌های ملی و نیز سازمان‌های مرتبط با هنر‌های زیبا امکان رویارویی تصویرگران را فراهم کرده و شرایط را برای ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر فراهم می‌کند.
برگزارکنندگان و حمایت‌کنندگان مالی این جشنواره وزارت فرهنگ جمهوری اسلواکی، کمیسیون ملی یونسکو در اسلواکی و خانه بین‌المللی هنر برای کودکان Bibiana هستند.
امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۹۷۱۳۸۷ و پست الکترونیک به نشانی booksection@kpf.ir پاسخ‌گوی سؤال‌های علاقه‌مندان خواهد بود.

۳۳۰۲
:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی