جایزه سالانه عکس «هوز مگزین» :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


جایزه سالانه عکس «هوز مگزین»

در پنجشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۹، ۰۹:۴۴ ب.ظ

جایزه سالانه عکس «هوز مگزین»

به گزارش جشنواره خبر به نقل از ایسنا، رسانه‌ مجازی هوز مگزین توسط اعضاء عکاسِ خود و به شکل گروهی اداره می‌شود. پرداختن به تعاملات بین انسان و رخدادهای زمین؛ بحران‌ها و زیبایی‌ها و مسائل زیست‌محیطی زمین از عمده اهداف رسانه‌ مجازی «هُوز مَگزین» است.

جایزه‌ عکس سالانه‌ «هُوز مَگزین» به موضوعات آزاد «مستند اجتماعی»، در قالب مجموعه‌ عکس، تعلق می‌گیرد.

هیات ارزیابی آثار اسماعیل عباسی، پیمان هوشمندزاده و کریم متقی هستند و دبیر این جشنواره فرشید احمدپور است.

شرایط شرکت در این جشنواره به صورت زیر است:

شرکت برای همه‌ عکاسان آزاد است.

عکس‌های دیجیتال، آنالوگ، رنگی و سیاه و سفید پذیرفته می‌شود.
فقط عکس‌هایی پذیرفته می‌شوند که در سه سال گذشته (۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹) تهیه شده باشند.
هر عکاس حداکثر می‌تواند با دو مجموعه‌ عکس در این رقابت شرکت کند.
تعداد عکس‌های هر مجموعه حداقل ۸ و حداکثر ۱۲ قطعه‌ تعیین شده است.
عکس‌ها می‌توانند در داخل یا خارج ایران تهیه شده باشند.

همه‌ عکاسان شرکت‌کننده باید فرم شرکت مندرج در تارنمای «هوز مَگزین» را پُر کرده و فایلPDF مجموعه ‌عکس‌های خود را بارگذاری و به این نشانی بفرستند: (www.huzmagazine.org)

برگزارکننده مجاز به استفاده از عکس‌های راه‌یافته، به شیوه‌های مجازی، چاپی و غیرچاپی است.

از نظر برگزارکننده، ارسال کننده‌ اثر به‌عنوان صاحب اثر شناخته می‌شود و مسئولیت هرگونه مسائل حقوقی و اخلاقی ناشی از این امر بر عهده‌ فرستنده‌ آثار است.

ویرایش عکس‌ها نباید به مرزهای گرافیک و تصویرسازی بیانجامد. تراز نور و سفیدی، افزایش یا کاهش کنتراست، کنترل رنگ، افزایش یا کاهش گرِین، تقویت شارپنس و کلریتی پذیرفته است.

درجِ هرگونه نوشته و نشانه، لوگو و استفاده از پاسپارتو در عکس‌ها ممنوع است و در صورت عدم رعایت موارد ذکرشده، آثار از دور داوری حذف خواهند شد.

مجموعه‌عکس‌ها باید در قالب یک فایل PDF ارائه شوند؛ همراه با استیتمنت و ترتیبِ ‌نمایش عکس‌های مجموعه. مجموعه‌ای که فاقد استیتمنت باشد از داوری کنار گذاشته خواهد شد.

در داخل فایل PDF محتوای آثار، به هیج عنوان نام، لوگو و یا هر نشانه‌ای دال بر صاحب آثار نباید باشد. (درصورت مشاهده، مجموعه آثار به طور قطع از دور داوری حذف خواهد شد.)

توصیه می‌شود در صورت امکان برای تک‌تک عکس‌های مجموعه، کپشن (شرح عکس) نوشته شود.

حجم فایل PDF ارسالی نباید از ۱۰ مگابایت بیشتر باشد.

در صورت انتخاب‌شدنِ مجموعه‌عکس‌ها، فایل اصلی تک‌تک ‌عکس‌های مجموعه دریافت خواهد شد. عدم تحویل فایل‌های اصلی در مهلت مقرر، منجر به حذف نام عکاس از فهرست پذیرفته‌شدگان و کتاب سالانه خواهد شد.

برگزارکننده حق استفاده از عکس‌های پذیرفته شده را برای چاپ در کتاب، انتشارات و موارد مربوط به جایزه‌ سالانه، با ذکر نام عکاس برای خود محفوظ می‌دارد.

کتاب جایزه‌ سالانه عکس «هُوز مَگزین» منتشر خواهد شد و فایل آن در تارنمای «هُوز مَگزین» در اختیار عموم قرار خواهد گرفت (www.huzmagazine.org).

تصمیم‌گیری در موارد پیش‌بینی‌نشده بر عهده‌ دبیرخانه است.

تعداد ۱۰ مجموعه ‌عکس به دور نهایی راه خواهند یافت. سه مجموعه‌عکس با جایزه‌ نقدی برابر (به مبلغ ۳۰ میلیون ریال برای هر مجموعه) به‌عنوان آثار برتر و هفت مجموعه‌عکس با جایزه‌ نقدی برابر (به مبلغ ۱۰ میلیون ریال برای هر مجموعه) به‌عنوان آثار برگزیده انتخاب خواهند شد.

مجموعه ‌عکس‌های راه‌یافته به دور نهایی، در قالب کتاب جایزه‌ سالانه‌ی عکس «هُوز مَگزین» منتشر و به برگزیدگان اهداء خواهد شد.

آخرین مهلت دریافت آثار تا ۲۱ شهریور ماه سال ۹۹ است. (مهلت دریافت آثار تمدید نخواهد شد) همچنین داوری آثار از هفته‌ دوم مهر ماه ۹۹ صورت می‌گیرد و اعلام نتایج تا هفته‌ سوم مهر ماه سال ۹۹ خواهد بود.

انتهای پیام

۳۲۱۵
:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی