انتشار فراخوان نخستین‌دوره پروژه «آواز معاصر»‌ :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


انتشار فراخوان نخستین‌دوره پروژه «آواز معاصر»‌

در يكشنبه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۹، ۰۶:۰۸ ق.ظ

انتشار فراخوان نخستین‌دوره پروژه «آواز معاصر»‌

به گزارش «جشنواره خبر» به نقل از شهرآرانیوز - نخستین دوره پروژه مستقلِ «آواز معاصر» با هدف بازنگری و توجه دوباره و نو به هنرِ جدّی و اصیلِ آواز و همچنین کشف و معرّفی آوازخوانانِ توانا امّا کمتر شناخته شده‌ ایران زمین، با حضور چهار موسیقیدان، آهنگساز و متخصّصِ تهیه و تولیدِ آثار موسیقی در سبک‌ها و شیوه‌های گوناگون، برگزار می‌شود.

 

پروژه‌ آواز معاصر شامل چند مرحله است که گامِ نخست، انتخابِ صداهای توانمند و با ظرفیتِ آوازی از میان صَدها صِدای ارسالی است؛ مراحلِ بعدی این پروژه شاملِ اجرای زنده‌ی خوانندگان و انتخاب نهاییِ بهترین‌ها و سپس آهنگسازی و تولید آثار موسیقایی باکلام برای آنها و در گام‌های بعد شاملِ تهیه و تولید موزیک ویدیو و انتشار قطعات مربوط به نفرات منتخبِ اولین دوره‌ی پروژه آواز معاصر و معرّفی آنان به بازار رسمی موسیقی توسّط چهار موسیقیدان و آهنگساز این پروژه یعنی؛ میدیا فرج نژاد، مهدی حسنی، داریوش تقی پور (اَوستا) و بهرام دهقانیار است.

 

چشم‌انداز و سازوکارِ پروژه

ازآنجا که هدفِ غایی و نهاییِ رُخدادِ «آوازِ معاصر» و دست‌اندرکاران این پروژه، احیا و اجرای نوینِ هنرِ والای آواز و آشتی دادنِ گوش مخاطبِ امروز با آواز ایرانی و درنتیجه اعتلای ذائقه شنیداری علاقه مندانِ موسیقی است، ازاین‌رو نه تنها هیچ مبلغی به عنوان ورودی، دستمزد یا هزینه‌ی تولید (در هیچ مرحله‌ای) متوجّه شرکت‌کنندگان و آوازخوانانِ عزیز نخواهد بود، بلکه همه‌ی هزینه‌ها توسّط موسیقیدانانِ حاضر در این پروژه و حامیانِ مادّی و معنوی آواز معاصر تقبّل و تامین خواهد شد.

 

موضوع: ۱- آوازِ دستگاهی ایران (سنّتی) / ۲- آوازِ مقامی و نواحی (موسیقی محلّی ایران و زیرمجموعه‌های آن)

 

شرایط و مقرّرات

۱- در این پروژه به جز موسیقی‌های مذکور، دیگر انواع آواز و موسیقی (اعم از کلاسیک، پاپ و…) پذیرفته نخواهند شد. / ۲- از نظرِ هیئتِ انتخاب، تواناییِ متقاضیان در اجرای آواز بر تصنیف ارجحیت دارد.(تصنیف‌خوانی، ضربی خوانی و دیگر انواع در درجات بعدی اهمیت است) / ۳- هیچ‌گونه محدودیتی اعم از سنّ و جنسیت و… برای شرکت در این پروژه وجود ندارد. / ۴- محتوای شعر یا کلام در آواز، آزاد و در نظرِ هیئت انتخاب بی تاثیر است. / ۵- ارسال آواز در دستگاه‌های مختلف موسیقی ایرانی یا انواع آواز در موسیقیِ مقامی به زبان‌ها، گویش‌ها و لهجه‌های مختلف بلامانع است. / ۶- از آوازخوانانِ منتخبِ مرحله نخست، برای اجرای زنده و تعامل با آهنگسازان، در مرحله دوّمِ این پروژه دعوت به عمل خواهد آمد.

 

راهنمای ارسال

۱- متقاضیان باید نمونه صدای خود را حتماً به صورت یک فایلِ صوتیِ خام، بدونِ هرگونه ویرایش و پالایش (اعم از انواع بهینه‌سازی کوکِ صدا و افکت‌هایی نظیر ریوِرب، دیلِی، کُمپرِسور و…) که توسُط یک ریکوردِر ساده (گوشی موبایل، اِمپی تری پِلیِر، زوم ریکوردر و…) و خارج از محیطِ استودیو ضبط شده است، ارسال فرمایند. (صداهای دستکاری شده به هیچ عنوان مورد بررسی قرار نخواهند گرفت) / ۲- اعلامِ نام و نام خانوادگی، سِن و شهرِ محل زندگی در ابتدای فایل صوتی و همچنین مکتوب به پیوستِ فایل، الزامی است. / ۳- هر شرکت‌کننده مجاز به ارسالِ تنها یک فایل صوتی است. / (ارسال بیش از یک فایل صوتی از سوی شرکت کنندگان، موجب حذف آنان از گردونه‌ی داوری و بررسی خواهد شد). / ۴- مدّت زمان هر فایلِ صوتی باید حدّاکثر ۲ دقیقه (۱۲۰ ثانیه) باشد. / ۵- همراهی صدای خواننده توسّط ساز یا دیگر اصوات موسیقایی (مشروط بر وضوحِ کاملِ صدای خواننده) بلامانع است. / ۶- آوازها می‌توانند مبتنی بر خلّاقیت و بداعتِ خواننده و یا حاصلِ بازخوانی و اجرای مجدّد وی باشند. / ۷- متقاضیان می‌توانند فایل‌های آواز خود را به شماره واتساپ یا تلگرام ۹۱۲۲۷۱۹۵۷۲ ارسال کنند. (بدیهی است فایل‌های ارسالی به شماره‌هایی به غیر از شماره فوق، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت).

 

هزینه شرکت در رخدادِ آوازِ معاصر به طور کل رایگان است.

 

آخرین مهلت ارسال: ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ (فایل‌های ارسالی پس از این تاریخ بررسی نخواهند شد).


فرهنگ موسیقی و هنرهای تجسمی


سایت جشنواره

پایان/


کد خبر :

ج خ 3172

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی