فراخوان سومین سمپوزیوم مجسمه سازی ایران منتشر شد :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان سومین سمپوزیوم مجسمه سازی ایران منتشر شد

در دوشنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۹، ۰۶:۳۳ ق.ظ

فراخوان سومین سمپوزیوم مجسمه سازی ایران منتشر شد


به گزارش «جشنواره خبر» به نقل از  ایرنا ، به گزارش روز شنبه  سازمان زیباسازی شهر تهران سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران ویژه دانشمندان معاصر علوم را از تاریخ ۱ تا ۱۰ مهر ماه برگزار می کند.  


براین اساس این سمپوزیوم با هدف ایجاد زمینه مشارکت فعال هنرمندان مجسمه ساز و به منظور تجلیل از مقام مفاخر فرهنگی و هنری ایران برگزار می شود. هنرمندان گرامی می توانند جهت شرکت با ارائه سوابق حرفه ای مرتبط در این سمپوزیوم ثبت نام کنند.


همچنین این سمپوزیوم مختص طراحی و ساخت سردیس بوده و با ایجاد فضای مناسب برای گردهمایی هنرمندان مجسمه ساز، تلاش می کند ضمن بهره گیری از وجود هنرمندان مجرب زمینه انتقال تجربیات اساتید را به نسل جوان مجسمه سازی کشور فراهم آورد.  


گفتنی است تمامی داوطلبان شرکت در سمپوزیوم باید دارای سابقه و تجربه طراحی و ساخت سردیس و مسلط و آشنا به قواعد آناتومی سردیس (پرتره) باشند، انتخاب هنرمندان بر اساس رزومه و سوابق هنری مرتبط و تسلط بر اجرای آثار فیگوراتیو توسط شورای سیاستگذاری صورت می گیرد.


همچنین برهمین اساس هم اندازه سردیس ها براساس مقیاس ۵/۱ برابر ابعاد طبیعی سر انسان با ارتفاع ۸۰ تا ۹۰ سانتیمتر تعیین شده است. جزئیات ساخت آثار در جلسات کارشناسی و هماهنگی با هنرمندان منتخب اعلام خواهد شد. همچنین ستاد اجرایی سمپوزیوم مواد مصرفی شامل گل یا خمیر مجسمه سازی را به اندازه مورد نیاز فراهم کرده و سه پایه مجسمه سازی در اختیار هنرمند قرار می‌دهد.  


براین اساس ساعت کار سمپوزیوم در ایام برگزاری از ساعت ۹ تا ۱۷ تعیین شده و هنرمندان باید در این ساعت در محل کارگاه سمپوزیوم حضور و فعالیت داشته باشند.


متقاضیان می توانند تا پایان وقت اداری  ۲۰ مرداد ماه با مراجعه به سایت www.zibasazi.tehran.ir جهت دریافت فایل فرم ثبت نام و ارسال مدارک ثبت نام خود به ایمیل ادرس farakhanart@gmail.com  اقدام کنند.


 کلیه آثار ساخته شده در سمپوزیوم متعلق به سازمان زیباسازی شهر تهران بوده و حق استفاده از این آثار به هر نحو و درج تصویر آثار در بروشور، کاتالوگ و تمامی آثار چاپی برای دبیرخانه سمپوزیوم محفوظ است. مراحل انجام قالبگیری و تولید نهایی سردیس ها از مواد ماندگار، پس از اتمام سمپوزیوم توسط دبیرخانه انجام شده و آثار در محل تعیین شده در سطح شهر نصب خواهد شد. در طول برگزاری سمپوزیوم امکان بازدید شهروندان از این رویداد به منظور تعامل وگفت‌وگو با هنرمندان وجود دارد.پایان/

کد خبر :

ج خ 3159:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی