فراخوان مسابقه طراحی و دوخت ماسک در گیلان :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان مسابقه طراحی و دوخت ماسک در گیلان

در دوشنبه, ۶ مرداد ۱۳۹۹، ۰۸:۰۴ ب.ظ

فراخوان مسابقه طراحی و دوخت ماسک در گیلان

به گزارش «جشنواره خبر» به نقل از صدا و سیما ، مسابقه دوخت ماسک‌های مزین به نقش ها و طرح ‌های سنتی رشتی‌ دوزی با شرکت هنرمندان برگزار می شود.
فراخوان مسابقه طراحی و دوخت ماسک به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ معاون صنایع‌ دستی و هنرهای‌سنتی گیلان امروز گفت : با راه اندازی پویش همگانی استفاده از ماسک برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا و برای تشویق شهروندان و هم ‌استانی ها به استفاده از ماسک ، مسابقه طراحی و دوخت ماسک‌های مزین به هنر رشتی‌ دوزی با حضور هنرمندان رشته‌ برگزار می شود.

    فرزاد رشیدی با بیان اینکه هر هنرمند می تواند 3 اثر ارائه  دهد ، افزود : مهلت ارائه آثار تا 12 مرداد ۹۹ است و به صاحبان 3 اثر برتر جوایزی اهدا خواهد شد.
    وی گفت : هنرمندان آثار خود را به معاونت صنایع‌ دستی و هنرهای‌سنتی گیلان واقع در میدان گیل ، روبروی بیمارستان رسول اکرم  ارسال کنند.
    رشتی دوزی یکی از رودوزی‌های سنتی ایران و از صنایع دستی شهر رشت است که در فهرست آثار ملی ایران به عنوان میراث فرهنگی ناملموس به ثبت رسیده ‌است.
     پیشنهاد ثبت شهر رشت به‌ عنوان شهر ملی رشتی دوزی نیز به شورای راهبردی صنایع دستی کشور ارسال شده است.


پایان/

کد خبر :

ج خ 3152

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی