فراخوان عمارت نوفل‌لوشاتو با عنوان «تئاتر ۱۹»+فرم :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان عمارت نوفل‌لوشاتو با عنوان «تئاتر ۱۹»+فرم

در دوشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۹، ۰۳:۵۸ ب.ظ

فراخوان عمارت نوفل‌لوشاتو با عنوان «تئاتر ۱۹»+فرم

به گزارش «جشنواره خبر» به نقل از ایلنا، آغاز فصل جدید فعالیت‌های عمارت نوفل لوشاتو، همچون دیگر مجموعه‌های نمایشی زیر سایه کرونا قرار گرفته است. ویروسی که تمامی ارکان زیست آدمی را در سرتاسر جهان دست‌خوش تغییراتی اساسی کرده و پیش‌بینی می‌شود تا مدت‌ها آثارش را باقی خواهد گذاشت. به همین منظور، عمارت نوفل‌لوشاتو، اقدام به تدوین و انتشار فراخوانی متفاوت از سال‌های پیشین و متناسب با مقتضیات عصر فاصله‌گذاری اجتماعی کرده است.

این فراخوان شامل بخش‌های تئاتر صحنه‌ای، مونولوگ، دیگرگونه‌های اجرایی و پژوهش خواهد بود که مرحله نخست آن به پذیرش ایده در بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» اختصاص دارد.

در هفته‌های آتی، فراخوان بخش‌های دیگر هم منتشر خواهد شد.

متن این فراخوان به شرح زیر است:

مقدمه:

شاید روزگاری گمان نمی‌رفت که موجودی ریز و نادیدنی با چشم مسلح، بدین سان نظم جهان نوین را بهم بریزد و فعالیت‌های بشر معاصر را در عصر سرعت متوقف کند. اما این اتفاق با شیوع بیماری جدیدی به‌نام کرونا رخ داده و هنوز ادامه دارد. شاید اکنون مهم‌ترین وظیفه بشر این باشد که این چالش جهانی را به فرصت تبدیل کرده و با اندیشه و خردورزی از سد آن بگذرد.

می‌دانیم حیات تئاتر به‌عنوان یک پدیده اجتماعی، به شدت تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس قرار است. ماه‌هاست این بیماری، اجتماعاتی مانند تماشای تئاتر را تعطیل کرده و به نظر می‌رسد تا مدت‌ها عواقب آن و ترس از گردهم‌آیی باقی بماند. بنابراین وقت آن است که جامعه تئاتری مثل جوامع دیگر بشری راهی برای زیست در این شرایط پیدا کند. مجموعه نوفل‌لوشاتو در آغازی دوباره پس از تعطیلات طولانی‌مدت و اجباری‌اش، بنا دارد فراخوانی متفاوت با سنوات گذشته تنطیم کرده و تمامی هنرمندان عرصه تئاتر را دعوت به همکاری کند.

این فراخوان در چند مرحله و در بخش‌های متنوع و مختلف (همچون تئاتر صحنه‌ای، مونولوگ، دیگرگونه‌های اجرایی، پژوهش) تدوین و برای فعالان عرصه تئاتر منتشر می‌شود که اولین مرحله از این پروسه چند ماهه به بخش دیگرگونه‌های اجرایی اختصاص دارد.

تعریف دیگرگونه‌های اجرایی:

دیگرگونه‌های اجرایی که می‌توان آنها را نامتعارف یا محیطی هم توصیف کرد، خارج از سالن‌های نمایشی و در محیط عمارت نمایشی نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شوند.

مدت زمان اجرای آثار این بخش حداکثر ۴۵ دقیقه است و اولویت انتخاب با آثاری است که به موضوع «معضلات زیستی بشر» پرداخته و از نظر «فاصله‌گذاری» و «حفظ سلامت»، ایمن‌تر باشند.

مراحل انتخاب آثار:

الف) پر کردن فرم ثبت‌نام که شامل مشخصات اثر، مشخصات کارگردان، طرح و شیوه اجرایی و ارسال آن به آدرس ایمیل nofeltheater19@Gmail.com است.

ب) در صورت پذیرفته شدن طرح و شیوه اجرایی، از کارگردان دعوت می‌شود تا در جلسه‌ای حضوری به تشریح شیوه‌های کاربردی ایده خود برای هیات انتخاب آثار بپردازد.

ج) نام آثاری که مرحله دوم را گذارنده‌اند، بعد از بازبینی نهایی و در صورت پذیرفته شدن، در جدول اجرا قرار می‌گیرد تا با حمایت عمارت نوفل‌لوشاتو و بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای، اجرای خود را در این مجموعه نمایشی آغاز کنند.

گاه‌شمار فراخوان:

تکمیل و ارسال فرم ثبت‌نام تا تاریخ: ۱۵مرداد ۹۹

اعلام اسامی طرح‌های پذیرفته شده: ۲۰مرداد ۹۹

مرحله دوم و مصاحبه حضوری با هیات انتخاب: ۲۵ الی ۳۰مرداد ۹۹

اعلام نتایج مصاحبه: ۱شهریور ۹۹

بازبینی برای انتخاب نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از ساعت ۱۰ الی ۱۸ با شماره‌های ۶۶۴۸۳۷۴۲ و ۶۶۹۵۲۶۰۰ تماس بگیرند.

به امید همکاری ثمربخش و مفید برای شما، ما و جهان تئاتر و ساختن روزگاری نکوتر.پایان/

کد خبر :

ج خ 3144

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی