فراخوان دیوارنگاری «روشنای شهر۳» :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان دیوارنگاری «روشنای شهر۳»

در پنجشنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۹، ۰۸:۰۰ ب.ظ

فراخوان دیوارنگاری «روشنای شهر۳»


به گزارش «جشنواره خبر» به نقل از ایسنا:

صدرا یوسفی با بیان این خبر، اظهار کرد: فراخوان دیوارنگاری «روشنای شهر۳» با محوریت تکریم شهدا و ترسیم رشادت‌های آنان در جبهه‌های مقاومت، ایثار و فداکاری توسط معاونت فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد منتشر شد.

وی افزود: فراخوان دیوارنگاری «روشنای شهر۳» همزمان با چهلمین سال گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کنگره 18 هزار شهید استان خراسان رضوی منتشر شده است.

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به محورهای این فراخوان بیان کرد: ترسیم رشادت‌های شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع‌ مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای آتش‌نشان با توجه به جنبه روایی و داستانی موضوع، محوریت این فراخوان را تشکیل می‌دهد.

یوسفی با بیان این که در جدول پیوست مکان، مشخصات و موضوعات این فراخوان تهیه شده است، خاطرنشان کرد: مکان‌های اجرای این دیوارنگاری‌ها در مناطق سیزده‌گانه شهرداری مشهد پراکنده است و شرکت‌کنندگان باید با توجه به این جدول، طرح‌های پیشنهادی خود را به دبیرخانه ارائه دهند.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وی اضافه کرد: خلاقیت در طراحی، جامعیت طرح، رعایت اصول دیوارنگاری، ترکیب فضای سنتی و مدرن، استفاده از شاخه‌های مختلف ترسیم مانند نقاشی، نگارگری، نسخ خطی، نقاشی‌خط و... از الزاماتی هستند که باید در طراحی آثار مورد توجه قرار بگیرند.

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به لزوم رعایت قوانین مربوط به حق طراحی اثر تصریح کرد: لازم به ذکر است که سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد امکان برگزاری نمایشگاه یا سایر شیوه‌های انتشار طرح‌های انتخابی را برای خود محفوظ می‌داند. همچنین رعایت کلیه قوانین مربوط به حق تألیف و طراحی اثر بر عهده فرستنده(حقیقی یا حقوقی) آثار بوده و پاسخگویی به کلیه عواقب قانونی آن بر عهده ارائه‌کنندگان است.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا پایان وقت اداری ۲۸ تیرماه، در پایگاه www.art.mashhad.ir بارگذاری کنند. همچنین هیچ محدودیتی در تعداد ارسال نیز وجود ندارد. علاوه بر این جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی انتهای خیابان شهید دکتر بهشتی، خانه هنرمندان شهرداری مشهد، خانه نقاشی دیواری و نقش برجسته مراجعه و یا با شماره‌های 38413900 - 38470124 تماس حاصل کنند.پایان/

کد خبر :

ج خ 3137

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی