نخستین دوره‌ جایزه ادبی چِهِل برگزار می‌شود :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


نخستین دوره‌ جایزه ادبی چِهِل برگزار می‌شود

در چهارشنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۴، ۰۷:۳۰ ب.ظ

نخستین دوره‌ جایزه ادبی چِهِل برگزار می‌شود

منبع : www.festivalnews.ir

به گزارش فستیوال نیوز به نقل هنرآنلاین، روابط عمومی نخستین جایزه ادبی چهل، مکتب معاصر تهران نخستین دوره‌ی جایزه ادبی چِهِل را برگزار می‌کند.

نخستین جایزه ادبی چهل، با هدف ایجادِ شور و شوق و تعاملِ مثبت میان نویسندگان و صاحب‌نظرانِ نسل‌های مختلفِ ادبیاتِ داستانی ایران، فارغ از ارزشگذاری‌های صنفی به صورت سالانه برگزار می‌شود و قرار است به معرفی امیدهای قصه‌نویسی ایران با بهره‌مندی از تجربه و دانش نسل‌های پیشین ادبیات داستانی و از مسیر آراء داورانه‌ی ایشان بپردازد. در این مسابقه در هر دوره، از میان نویسندگان جوان؛ پنج نفر از امیدهای آینده‌ی ادبیات داستانی ایران؛ توسط نسل‌های باتجربه‌تر؛ شناسایی و بدون الویت معرفی می‌شوند و در پایان هر دوره؛ مکتب تهران طی مراسمی از برگزیدگان تقدیر می‌کند.

بر اساس اساسنامه این جایزه نویسندگان سی‌وپنج تا چهل ساله‌ی ایران؛ که حداقل سه کتاب چاپ‌شده داشته باشند، به واسطه‌ی کارنامه‌ی رسمی و قانونی خود در این رقابت شرکت داده می‌شوند. هیئت اجرایی جایزه؛ طی بررسی همه‌ی آثار موجود، فهرست تمام حائزین شرایط را حداکثر یک ماه پیش از اعلام رأی داوران منتشر می‌کند. چنان‌چه نویسنده‌ای از قلم افتاده باشد، حداکثر یک هفته بعد از انتشار این فهرست، خود یا ناشرش می‌توانند نام ایشان را به این فهرست بیفزایند تا در معرض توجه داوران قرار گیرد.

همه‌ی نویسندگان صاحب‌نام بالای چهل سال می‌توانند در هیئت داوری این جایزه قرار بگیرند. این افراد توسط هیئت امنای داوری، که اسامی‌شان در زمستان هر سال اعلام می‌شود، به حضور در فهرست داوران این مسابقه دعوت می‌شوند. در پایان هر دوره ضمن اعلام فهرست برگزیدگان توسط هیئت امنای داوری؛ پنج نفر برگزیده‌ی هر دوره طی مراسمی مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

سمیرا سپهرنیا دبیر اجرایی این دوره را بر عهده دارد و علی خدایی مشاور معتمد نخستین دوره جایزه ادبی چهل است. در این دوره خانم‌ها بلقیس سلیمانی، ناهید طباطبایی، فرشته احمدی و آقایان محمدحسن شهسواری و محمد حسینی؛ توسط جناب علی خدایی به عنوان هیئت امنای داوری دعوت به همکاری شده‌اند.

این هیئت مسئولیت دعوت از سایر داوران حائز شرایط را جهت حضور در فهرست داوران به عهده دارد.

دبیرخانه‌ی جایزه، مستقر در محل مکتب تهران به آدرس تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان آبان جنوبی، کوچه‌ی کیوان، پلاک هشت و به شماره تلفن‌های 5-88935583 و تلفکس 88891512 است.

اساسنامه و فراخوان این جایزه در سایت maktabetehran.com برای عموم قابل دسترسی است. برای مکاتبه با این جایزه می‌توان از طریق 40@maktabetehran.com در ارتباط بود.

نخستین جایزه ادبی چهل، فهرست نویسندگان بین 35 تا 40 سال این دوره را متعاقباً اعلام می‌کند، سپس با تکمیل هیئت داوری پس از داوری‌های صورت گرفته هفته اول اردی‌بهشت ماه نتایج جایزه طی مراسمی اعلام می‌شود.

 

برچسب ها :
جایزه ادبی
:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی