فراخوان دومین جشنواره ملی شکوه شکیبایی :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان دومین جشنواره ملی شکوه شکیبایی

در جمعه, ۲۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۵:۲۴ ب.ظ

فراخوان دومین جشنواره ملی شکوه شکیبایی

منبع : www.festivalnews.ir


 اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب (س) دومین جشنواره شکوه شکیبایی را برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تجلی و نقش بسیار مهم حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا به گونه‎ای است که هم‌اکنون پس از قرن‌ها باز هم جلوه خاصی دارد، تصریح کرد: این جشنواره پیرامون زندگی و ابعاد مختلف شخصیت مادر عاشورا و اسوه مقاومت و شجاعت حضرت زینب (س) برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه جشنواره مذکور پیرامون ویژگی‌های آن بانوی حماسه‌ساز در پیوند با واقعه عاشورای حسینی و رویدادهای پس از آن برگزار خواهد شد، تصریح کرد: این جشنواره در چهار بخش مقاله‌نویسی فارسی، شعر، داستان، دل نوشته فارسی و ترکی برگزار می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این جشنواره اشاعه و ترویج فرهنگ منور حسینی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومان  به ویژه پیام آور عاشورا حضرت زینب کبری (س) برگزار می‌شود، افزود: از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه سیره شخصیت و معارف حضرت زینب (س) و کمک به انتشار گسترده آن است.

وی با اشاره به موضوعات در نظر گرفته شده برای اجرای جشنواره شکوه شکیبایی اضافه کرد: برگزاری کنگره ادبی پیرامون زندگی و ابعاد مختلف شخصیت مادر عاشورا و اسوه مقاومت و شجاعت حضرت زینب (س) و همچنین پیرامون ویژگی‌های آن بانوی حماسه‌ساز در پیوند با واقعه عاشورای حسینی و رویدادهای پس از آن برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه بردباری و صبر در مصائب و حوادث تلخ، ولایت‌مداری، وفاداری و تولی و تبری از جمله موضوعات این جشنواره است، تصریح کرد: زینت پدر، نسب نبوی و علوی، عبادت و بندگی و علم الهی و بصیرت نیز از دیگر موضوعات و محورهای این جشنواره است.

این مسئول در ادامه حجاب پاکدامنی و عفت، ایثار گذشت و فداکاری، روحیه‌بخشی و دلگرمی در هنگام بلا و اسارت، جسارت، شجاعت و شهامت را از دیگر محورهای جشنواره شکوه شکیبایی اعلام کرد و گفت: فصاحت و بلاغت، جود و سخاوت، کرامت و استجابت دعا، پرستاری، مراقبت و آموزش، زنان و حیات سیاسی و اجتماعی نیز از دیگر محورهای این جشنواره است.

مقدم روحیه پرسش‌گری، نقد و افشاگری، زینب (س) و زینب (س) و ماندگاری عاشورا، سرپرستی، احساس وظیفه و مسئولیت پذیری و امر به معروف و نهی از منکر را نیز از دیگر محورهای جشنواره شکوه شکیبایی عنوان کرد و افزود: مدیریت جهادی و ایجاد همدلی و وفاق در بین اهل بیت (ع)، مخاطب شناسی و پیام‌رسانی، موقعیت سنجی و آینده‌نگری، زیبا دیدن واقعه عاشورا و همه امور الهی و فلسفه حضور زینب (س) در کربلا نیز از محورهای دیگر جشنواره شکوه شکیبایی است.

وی با اشاره به نحوه آثار ارسالی به این جشنواره گفت: آثار ارسالی باید در فایل WORD2007 با فونت میترا 14 با فاصله یک سانتی‌متری از طریق پست الکترونیکی ارسال شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه محدودیت سنی برای شرکت کنندگان وجود ندارد، افزود: ارسال آثار ادبی در پنج بخش شعر نو، شعر کلاسیک، داستان کوتاه، داستان بلند و مقاله ادبی و پژوهشی به جشنواره آزاد است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان می‌توانند حداکثر سه اثر به دبیرخانه ارسال کنند و آثار باید به صورت تایپ شده به نشانی shakibazn@yahoo.com  ارسال شود.

مقدم با اشاره به اینکه داوری آثار توسط اساتید مجرب و متعهد کشور در دو مرحله با سه تیم داوری مجزا انجام خواهد شد، اضافه کرد: دبیرخانه جشنواره با توجه به حجم و نوع آثار رسیده از طریق هیئت داوری تعدادی از آثار را انتخاب و از صاحبان اثر برای حضور و قرائت شعر، داستان و مقاله در جشنواره دعوت به عمل خواهد آورد.

وی با اشاره به اینکه جوایز در نظر گرفته شده برای هر بخش برای نفرات اول تا سوم در بخش مقاله به ترتیب 15،12 و هشت میلیون ریال به همراه تندیس و لوح جشنواره است، گفت: همچنین به نفرات چهارم و پنجم نیز به طور مشترک به عنوان برگزیده معرفی شده و علاوه بر لوح سپاس جشنواره مبلغ 4 میلیون ریال به آنها اهدا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه در بخش شعر ترکی و فارسی نیز نفر اول تا سوم به ترتیب 10،8 و 6 میلیون ریال اهدا می‌شود، گفت: به نفرات برتر در این بخش جایزه نقدی به همراه تندیس و لوح سپاس جشنواره اهدا می‌شود.

این مسئول ادامه داد: نفرات چهارم و پنجم نیز در این بخش به صورت مشترک معرفی شده و به هر یک از آنها مبلغ 3 میلیون ریال جایزه نقدی به همراه لوح سپاس جشنواره اهدا خواهد شد.

مقدم با اشاره به اینکه در بخش داستان ترکی و فارسی نیز مبلغ 12،10 و 8 میلیون ریال به همراه جایزه نقدی و لوح تندیس به نفرات اول تا سوم اهدا می‌شود، گفت: نفرات چهارم و پنجم نیز به صورت مشترک به عنوان برگزیده معرفی و به  هر یک از آنها علاوه بر اهدای جایزه نقدی 3 میلیون ریالی لوح سپاس جشنواره اهدا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در بخش دل نوشته ترکی و فارسی نیز به نفرات اول تا سوم جشنواره به ترتیب 6،5 و 4 میلیون ریال جایزه نقدی به همراه لوح و تندیس جشنواره اهدا می‌شود، تصریح کرد: همچنین به نفرات چهارم و پنجم نیز به صورت مشترک به عنوان برگزیده این بخش مبلغ 2 میلیون ریال جایزه نقدی و لوح سپاس جشنواره اهدا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در ادامه با اشاره به تقویم اجرایی جشنواره مذکور افزود: مهلت ارسال آثار اول بهمن ماه بوده و اعلام نتایج نیز تا 12 بهمن ماه خواهد بود.

وی زمان برگزاری مراسم افتتاحیه را 20 بهمن و زمان اختتامیه را 21 بهمن ماه اعلام کرد و گفت: آثار باید به پست الکترونیکی جشنواره و یا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به عنوان دبیرخانه دائمی جشنواره که واقع در میدان استقلال است، ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه ارسال آثار باید از طریق ایمیل جشنواره انجام شده و نباید آثار ارسالی قبلا در سایر جشنواره‌ها حائز رتبه و یا مقام شده باشد، گفت: هزینه رفت و برگشت برگزیدگان صرفا با وسیله نقلیه عمومی اتوبوس و قطار به عهده دبیرخانه جشنواره خواهد بود.

این مسئول با اشاره به اینکه حضور برگزیدگان در جشنواره و قرائت اثر انتخاب شده الزامی است، گفت: گزیده آثار جشنواره در قالب مجموعه‌ای به صورت کتاب چاپ و منتشر و به شرکت‌کنندگان تقدیم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه در انتخاب و چاپ آثار مختار است، گفت: به همه افرادی که آثار آنها به جشنواره راه پیدا کند،گواهی شرکت اعطا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تاکید کرد: در ذیل همه آثار ارسالی، مشخصات کامل شناسنامه‌‎ای، نشانی پستی، در صورت امکان نشانی الکترونیکی و شماره تماس همراه و ثابت و یک قطعه عکس پشت نویسی شده به همراه آثار الزامی است.

فراخوان شعر

:
:
(۳)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
م

م

سلام
وقت ارسال مقاله تمدید نشده؟
۳۰ دی ۹۴، ۱۴:۱۵
ماه

ماه

سلام حداقل و حداکثر تعداد صفحه مقاله و همینطور محورها رو به صورت مشخص و تیتر وار لطف کنید مشخص کنید.ممنون.
۴ دی ۹۴، ۲۲:۰۵
الهه

الهه

با سلام.
تعداد صفحات مقاله دلخواه است؟
۲۸ آذر ۹۴، ۱۱:۵۸
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی