دومین جشنواره ملی آیین دوستی :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


دومین جشنواره ملی آیین دوستی

در سه شنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۸:۱۵ ق.ظ

دومین جشنواره ملی آیین دوستی

منبع : www.festivalnews.ir

به گزارش ایرنا محمد مهدی سلیمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: دومین جشنواره ملی آیین دوستی همچون سال گذشته با محوریت نامه ارزشمند امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در دی ماه امسال و در جوار حرم مطهر عبدالعظیم(ع) برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این نامه در خصوص روابط اجتماعی مسلمانان نگاشته شده است افزود: این نامه اگرچه با عنایت به شرایط اجتماعی آن زمان و بروز اختلافاتی بین مسلمانان صادر شده اما با توجه به شرایط کنونی امروز جوامع اسلامی و حتی موضوعات مطرح در میان گروهها و جناح های داخلی همچنان حائز اهمیت و قابل توجه است.
سلیمی گفت: با توجه به ضرورتهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی امروز امت اسلامی، از سال گذشته در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران بر آن شدیم تا با مستمسک قرار دادن نامه ی پر محتوای امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم(ع) در قالب برپایی جشنواره آیین دوستی، گامی هرچند کوچک در راستای تبیین مفاهیم کلیدی مورد نیاز برای وحدت جامعه برداریم.
وی همدلی و همزبانی، سلام، پنجره دوستی، نقش مدیریت زبان در حفظ دوستی ها، راه های نفوذ شیطان، نقش راستگویی در حفظ وحدت و نقش حفظ وحدت در رشد و پویایی جامعه را از جمله موضوعات دومین جشنواره ملی آیین دوستی ذکر کرد.
سلیمی با بیان اینکه موضوع بندی این جشنواره با توجه به ضرورت های اجتماعی و نامگذاری امسال به نام سال همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب صورت گرفته است افزود: علاقه مندان می توانند علاوه بر موارد تعیین شده، موضوعات موجود در متن نامه امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم(ع) را استخراج نموده و آثار خود را در خصوص هریک از آنها تهیه و تنظیم نمایند.
وی گفت: در جشنواره امسال علاوه بر چهار بخش فردی، گروهی، اختصاصی انجمنی ها و ویژه (نامه ای به دوست مسلمانم) برای دانش آموزان، بخش مجزایی نیز برای شرکت عموم فرهنگیان و مربیان اتحادیه های انجمن های اسلامی برای نخستین بار در جشنواره پیش بینی شده است.
سلیمی ادامه داد: برای بخش فردی دانش آموزی جشنواره، قالب های مقاله پنج پاراگرافی، داستان و خاطره، عکس نوشت، نامه نگاری، گزارش نویسی و فیلم کوتاه و انیمیشن و برای بخش گروهی قالب های نشریه و روزنامه دیواری و نمایشنامه رادیویی در نظر گرفته شده است.
وی اعلام کرد: بخش ویژه «نامه ای به دوست مسلمانم» با هدف ایجاد فرصت تمرین تعامل و تقویت وحدت و انسجام بین نوجوانان ایرانی با یکدیگر و سایر مسلمان جهان، در نظر گرفته شده و دانش آموزان می توانند علاوه بر شرکت در هر یک از موضوعات و بخش های دیگر در این بخش نیز شرکت نمایند.
سلیمی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره دهم دی ماه امسال تعیین شده است افزود: دانش آموزان و عموم فرهنگیان می توانند با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس www.aiindoosti.ir شیوه نامه و سایر اطلاعات تکمیلی مرتبط با جشنواره را دریافت کرده و آثار خود را تا مدت تعیین شده ارسال کنند.

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی