فراخوان جشنواره ملی« ادبیات کودک شیراز» :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان جشنواره ملی« ادبیات کودک شیراز»

در سه شنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۰۳:۴۶ ب.ظ

فراخوان جشنواره ملی« ادبیات کودک شیراز» به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، بهاره شفیعی، گفت: این اداره کل با همکاری موسسه فرهنگی هنری ایماژ فیروزه ای شهر راز با مدیریت سیدنیما نبوی، در راستای کشف استعدادهای برتر نویسندگی در حوزه کودک و نوجوان ، دومین جشنواره «ادبیات کودک شیراز» را در بهمن 1394 برگزار می‌کند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ابراز کرد: این جشنواره به‌صورت ملی است و نویسندگان استان‌های مختلف می‌توانند آثار خود را به جشنواره ارسال کنند.

وی، ادامه داد: این جشنواره با حضور نویسندگان، تصویرگران، ناشران، کتابداران، آژانس‌های ادبی، مترجمان، آموزگاران و دیگر کارشناسان برگزار می‌شود.

شفیعی به بخش‌های جشنواره اشاره کرد و گفت: در این دوره از جشنواره ادبیات کودک شیراز آثار در قالب داستان کوتاه چاپ‌نشده، داستان کوتاه چاپ‌شده، شعر چاپ‌شده و تصویرگری و تصویرسازی چاپ‌شده ارزیابی و به رقابت در می آیند.

معاون فرهنگی ارشاد فارس موضوع جشنواره را آزاد اعلام کرد و افزود: گروه سنی شرکت‌کنندگان در این جشنواره بر اساس مقطع سنی بزرگسال قرار گرفته که نویسندگان 18 سال به بالا می توانند به ارسال اثر بپردازند.

شفیعی آخرین مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره ادبیات کودک شیراز 20 دی ماه سال جاری است که انتخاب آثار برگزیدگان تا 15 بهمن 1394 انجام و  برگـزاری اختتامیه آن 28 بهمن سال جاری است.

وی به جوایز این دوره از جشنواره ادبیات کودک اشاره داشت و گفت: در این جشنواره که 3 برگزیده خواهد داشت به نفر برتر نخست 5میلیون ریال، نفر برتر دوم 4میلیون ریال و در رتبه سوم 3 میلیون ریال جایزه اختصاص می یابد.

معاون فرهنگی ارشاد فارس داوران دومین جشنواره ادبیات کودک شیراز را در بخش داستان، فریدون عموزاده‌خلیلی،  علی‌اصغر سیدآبادی و حمیدرضا شاه‌آبادی عنوان کرد و افزود: در بخش شعر جشنواره نیز چهره هایی چون مصطفی رحمان‌دوست، عرفان نظرآهاری و آتوسا صالحی به داوری می پردازند. این در حالیست که سحر ترحنده و بهمن فیزابی داوری بخش تصویرگری را برعهده دارند.

این در حالیست که در بخش مقررات شرکت در جشنواره هر هنرمند می‌تواند در هر بخش حداکثر دو اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید. همچنین متون باید در قالب فایل word و بافونت Nazanin و سایز 12 ارسال شود.

از سویی نیز اعلام شده، دبیرخانه جشنواره، از دریافت آثار ارسال‌شده بعد از موعد مقرر معذور است و داستان‌ها باید در قالب داستان کوتاه و حداکثر پنج صفحه باشد.

با توجه به اینکه، در صورت صلاحدید مدیریت اجرایی جشنواره، آثار در ویژه‌نامه‌ی جشنواره چاپ خواهد شد، هر شرکت‌کننده می‌بایست همراه آثار ارسالی، فرم شرکت در جشنواره را ارسال کند. در صورت در اختیار نبودن فرم، شرکت‌کنندگان باید مشخصات کامل شناسنامه‌ای، سن، تحصیلات، نشانی و شماره تماس را ضمیمه اثر نماید. (درج تاریخ تولد شرکت‌کننده الزامی است).

نشانی دبیرخانه دومین جشنواره ادبیات کودک شیراز، چهارراه حافظیه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، اداره چاپ و نشر، کدپستی 74811- 71466 -- تلفن: 07132270926 نمابر: 07132289904 است.

علاقه‌مندان جهت شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را به پست الکترونیکی جشنواره Koodak.shiraz@gmail.com نیز ارسال دارند.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
:
:
(۲)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
با سلام

با سلام

میخواستم بدونم پس کی اخبار اختتامیه رو اعلام میکنید مگه قرار نبود 28 بهمن برگزیدگان معرفی بشن؟
۱۴ اسفند ۹۴، ۰۱:۲۴
شیخ پور

شیخ پور

سلام اسامی برندگان را اعلام شده؟؟؟
۱۱ اسفند ۹۴، ۰۷:۲۶
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی