فراخوان یازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان یازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه

در چهارشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۴، ۰۸:۳۶ ق.ظ

فراخوان یازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه
جشنواره سراسری داستان
منبع : www.festivalnews.ir

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، حمیدرضاخوشبخت گفت: این جشنواره در راستای تشویق و ترغیب نویسندگان، ایجاد فضای مناسب برای کشف استعدادهای درخشان و شناسایی پتانسیل های ادبیات داستانی کشور برگزار خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: ایجاد گفتمان در دو حوزه ادبیات داستانی کوردی و فارسی با بهره گیری کافی از گفت و گو، مصاحبه و نشست های اساتید پیشکسوت در جهت تبادل تجربیاتشان از دیگر اهداف این رویداد فرهنگی خواهد بود.

 

او اظهار کرد: این جشنواره در سه بخش داستان کوتاه (با زبان فارسی و کوردی)، بخش مقاله با موضوع آزاد با محوریت داستان کوتاه و بررسی داستان های برتر 10 دورە قبل این جشنواره و بخش ویژه مربوط به داستان نویسان کودک و نوجوان ( داستان کوتاه به یکی از دو زبان کوردی و فارسی توسط متولدین 1379 به بالا ) برگزار می شود.

 

خوشبخت پیرامون شرایط شرکت در جشنواره نیز اعلام کرد: هر نویسنده می تواند در هر بخش حداکثر سه اثر تا 20 آبان به دبیرخانه جشنواره سراسری داستان بانه از طریق پست الکترونیکی به رایانامه banedastan@gmail.com یا Banefestival11@yahoo.com و یا آدرس پستی، کردستان، بانه، مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی ارسال کند.

 شرایط ارسال آثار

او ادامه داد: در صورت ارسال آثار با پست، ارائه سه نسخه از هر اثر به صورت تایپ شده بر روی یک صفحه کاغذ A4 و همراه آن سی دی فایل مذکور با نرم افزار word و فونت B Mitra سایز 14 الزامی است.

 

قائم مقام دبیر یازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه عنوان کرد: شرکت کنندگان باید فرم شرکت در جشنواره را تکمیل و داستان های بخش کوردی را با فونت unikurd سایز 14 تایپ کنند، در حد امکان داستان های کوردی همراه با ترجمه فارسی باشد، حداکثر زمان برای خوانش هر اثر 20 دقیقه است و آثار نباید در هیچ نشریه و کتابی منتشر شده باشد.

 

وی در خصوص سایر شرایط شرکت در جشنواره بیان کرد: چکیده مقاله در یک صفحه و اصل اثر حداکثر در 10 صفحه همراه با ذکر منابع و ماخذ باشد، داستان های راه یافته به بخش پایانی جشنواره نقد و داوری، به آثار برتر لوح یادبود، جایزه و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد و در صورت عدم رعایت موارد فوق الذکر آثار به بخش پایانی جشنواره راه داده نخواهند شد و عودت نیز غیر ممکن است.

 

او اظهار کرد: در صورت درخواست نویسندگان مقالات، آثار برگزیده جشنواره های قبلی بانه برای آنها ارسال و در پایگاه اینترنتی جشنواره آثار رسیده اعلام وصول خواهد شد.

 

وی در پایان گفت: علاقه مندان می توانند جهت اطلاع بیشتر از جشنواره با شماره تماس 08734244050 و 08734242550 ارتباط بگیرند.


به گفته وی این جشنواره پس از سه سال وقفه با حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، فرمانداری، شورای فرهنگ عمومی، شورای اسلامی و شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه و موسسه ادبی و فرهنگی «به روژه» بانه برگزار خواهد شد.

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی