۲۲ مرداد؛ آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره هنرهای تجسمی آزادگان :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


۲۲ مرداد؛ آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره هنرهای تجسمی آزادگان

در جمعه, ۲۶ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۳۷ ق.ظ

۲۲ مرداد؛ آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره هنرهای تجسمی آزادگان
منبع : جشنواره هنرهای تجسمیwww.festivalnews.ir

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) براساس فراخوان منتشر شده نخستین جشنواره هنرهای تجسمی آزادگان، صبر و بردباری و تحمل و شکیبایی، از زمینه‌های بزرگ تجلی قدرت روح و تبلور ایمان و نمایان شدن جوهر وجود است و به پاس همه لحظاتی که سروقامتان آزاده در دوران اسارت با رضای قلبی برای رسیدن به قرب الهی تحمل کرده‌اند و به ما آموختند در مسیر دفاع مقدس از دین، آیین، شرف و ناموس سرزمین‌مان بجنگیم، شهید، جانباز و اسیر شویم، اما هرگز زیر بار ذلت نرویم، این رویداد هنری طراحی و برگزار می‌شود.

این جشنواره بخش‌هایی از جمله نقاشی، عکس، تصویرسازی، مجسمه و هنرهای جدید را شامل می‌شود که در محورهای فردی با موضوعات ایمان، ایثار، مقاومت، امید و انتظار، اراده و ظرف وجود و اجتماعی با موضوعات استقبال از ورود آزادگان، جوانمردی در اسارت و شهادت در اسارت و همچنین فرهنگی با موضوعات تأثیرپذیری زندانبانان از اسرا، ماندگاران، امام (ره) و آزادگان، حضور سید آزادگان مرحوم حجت‌الاسلام ابوترابی در جمع اسرا، و محور زمانی و مکانی با موضوع شکنجه‌ها و سیاه‌چال‌های بعثی و موضوع ویژه گرامیداشت یاد و خاطره ۱۷۵ غواص اسیر که با قصاوت بی‌رحمانه بعثیان، در عملیات کربلای ۴ با دستان بسته زنده به گور شده و به شهادت رسیدند، برگزار خواهد شد.

حسین هوشیار، حجت‌الله فرهنگی، هیوا پاشایی، مهدی ساروخانی و مهدی شیری، اعضای شورای دبیری و سیاست‌گذاری این جشنواره هستند. در ضمن  هیوا پاشایی دبیر جشنواره، مهدی ساروخانی مسئول امور اجرایی و ابراهیم حقیقی، کوروش پارسانژاد، حسن شیوا، اونیش امین‌الهی و هیوا پاشایی اعضای هیئت انتخاب آثار و هیئت داوران را تشکیل می‌دهند ضمن آنکه حسین هوشیار مدیر جشنواره است.

آیین گشایش جشنواره ۳۰ مرداد ساعت ۱۶ در آمفی تئاتر باغ موزه قصر برگزار می‌شود و جشنواره تا پنجم شهریورماه ادامه خواهد داشت و ۲۲ مردادماه نیز آخرین مهلت ارسال آثار است.

جوایز جشنواره عبارتند از نفر اول سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، نفر دوم دو میلیون تومان، نفر سوم یک میلیون تومان، نفر چهارم ۷۰۰ هزار تومان و نفر پنجم ۵۰۰ هزار تومان.

نشانی دبیرخانه نیز به قرار زیر است:

تهران، خیابان شریعتی، خیابان مطهری شرقی، باغ موزه قصر، ساختمان اداری، دبیرخانه جشنواره سالانه هنرهای تجسمی آزادگان.

:
:
(۱)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
maryam

maryam

این جشنواره، سایت و یا .... نداره؟
۲ مرداد ۹۴، ۱۲:۳۳
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی