فراخوان برگزاری نخستین جشنواره ملی عفو و گذشت :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان برگزاری نخستین جشنواره ملی عفو و گذشت

در دوشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۳، ۰۸:۵۵ ق.ظ

فراخوان برگزاری نخستین جشنواره ملی عفو و گذشت

 


خبرگزاری میزان: نخستین جشنواره ملی عفو و گذشت از سوی دادگستری استان آذربایجان غربی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری میزان، همایش نخستین جشنواره ملی عفو و گذشت با محورهای مفهوم عفو و گذشت و جایگاه آن در نظام اجتماعی، مذهبی و حقوقی ایران، سازمان‌های مردم نهاد و ترویج فرهنگ عفو و گذشت در جامعه و همچنین جایگاه عفو و گذشت در ادیان توحیدی برگزار می‌شود.

مطالعه تطبیقی عفو و گذشت در نظام‌های فکری مختلف، جایگاه عفو و گذشت در قرآن و سنت نبی اکرم (ص) و سیره ائمه معصومین (علیهم السلام) و تاثیر آن قوانین مدنی، اقتصادی و اجتماعی از دیگر محورهای این جشنواره است.

بر اساس این گزارش عفو و گذشت در شعر و ادب فارسی، رعایت حقوق شهروندی، تحکیم بنیان خانواده، جایگاه آن در سبک زندگی اسلامی – ایرانی، سلامت اجتماعی و روانی، نقش رسانه و ترویج فرهنگ عفو و گذشت از دیگر محورهای این جشنواره به شمار می‌رود.

همچنین از دیگر محورهای این جشنواره ترویج فرهنگ عفو و گذشت، عفو و گذشت و پیشگیری از تکرار جرم و عفو و گذشت در عرصه حقوق عمومی و رفتار دولت مردان و تاثیر آن بر نگرش و عملکرد شهروندان هستند.

در بخش بزرگسالان: گرافیک، شعر، داستان و خاطره و نمایشنامه رادیویی طرح PSA و در بخش کودکان و نوجوانان: نقاشی، داستان و خاطره، نشریه دیواری و وبلاگ نویسی از محورهای فرهنگی – هنری و ادبی این جشنواره محسوب می‌شوند.

بررسی راهکارهای ارتقاء فرهنگ عفو و گذشت در جامعه، بیان رابطه عمیق و معنوی عفو و گذشت و آثار و پیامدهای آن، تعمیق و انتقال فرهنگ عفو و گذشت به نسل ها، ارائه یافته های پژوهشی درباره فرهنگ عفو و گذشت و ارائه آثار هنری و ادبی درموضوع فرهنگ عفو و گذشت از اهداف این جشنواره هستند.

بنابراین گزارش آخرین مهلت ارسال آثار علمی، فرهنگی – هنری و ادبی به دبیرخانه جشنواره تا 15 دی ماه سال جاری است و علاقمندان می توانند آثار خود را از طریق وب سایت جشنواره به نشانی و یا به آدرس ارومیه – بلوار شهید باهنر (آپادانا) بالاتر از مسجد منتظر – ساختمان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان غربی – طبقه سوم – مرکز مطالعات اجتماعی و جرم شناسی اقدام کنند.

:
:
(۱)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
مهسا

مهسا

با سلام
شرایط داستان کوتاه اعلام نشده؟ کمینیه و بیشینه و ... ؟
۱۸ آذر ۹۳، ۱۶:۴۵
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی