جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران


جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران

منبع : www.festivalnews.ir

حمیدرضا خوشبخت، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بانه به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج گفت: از زمان اعلام فراخوان یازدهمین جشنواره داستان نویسی بانه تا کنون هزار و 36 داستان از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

 

وی با اشاره به تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره، بیان کرد: 20 آبان اخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره اعلام شد که با توجه به استقبال خوب از این جشنواره و در پی درخواست های مکرر مخاطبان جشنواره تا 12 آذر ماه جاری تمدید شد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بانه، تشویق و ترغیب نویسندگان، ایجاد فضای مناسب برای کشف استعدادهای درخشان و شناسایی پتانسیل های ادبیات داستانی کشور، ایجاد گفتمان در دو حوزه ادبیات داستانی کوردی و فارسی با بهره گیری کافی از گفت و گو، مصاحبه و نشست های اساتید پیشکسوت در جهت تبادل تجربیاتشان را از جمله اهداف برگزاری جشنواره داستان نویسی بانه اعلام کرد.

 

او اظهار کرد: این جشنواره در سه بخش داستان کوتاه (با زبان فارسی و کوردی)، بخش مقاله با موضوع آزاد با محوریت داستان کوتاه و بررسی داستان های برتر 10 دورە قبل این جشنواره و بخش ویژه مربوط به داستان نویسان کودک و نوجوان ( داستان کوتاه به یکی از دو زبان کوردی و فارسی توسط متولدین 1379 به بالا ) برگزار می شود.

 

خوشبخت از افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره داستان بانه همزمان با برگزاری این رویداد ادبی در نیمه اول دی ماه خبر داد و افزود: میزان استقبال بالای شرکت کنندگان از این جشنواره فراتر از حد انتظار بود که امیدواریم شاهد برگزاری جشنواره ای در حد درخور توجه برای علاقه مندان باشیم.

 

وی از حمایت های بیدریغ فرمانداری، شهردار فرهنگی و شورای فرهنگ دوست اسلامی شهر و همچنین از مسئولین سایر ادارات و اقشار مختلف مردم شهرستان و بازاریان جهت برگزاری این جشنواره تشکر کرد.

 

نظرات (۱)

ادرسی سایتی چیزی نداره؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.


جشنواره خبر | wwww.jashnvarekhabar.ir