تمدید فراخوان مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری تا پنجم دی‌ماه :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


تمدید فراخوان مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری تا پنجم دی‌ماه

در يكشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۴، ۱۱:۲۵ ب.ظ

تمدید فراخوان مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری تا پنجم دی‌ماه

منبع : www.festivalnews.ir

فراخوان مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری در تیم‌های دونفری تا پنجم دی‌ماه تمدید شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس خبر رسیده، کتاب‌های پرنده آبی وابسته به انتشارات علمی و فرهنگی همراه با انجمن فرهنگی هنری تصویرگران و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با هدف الگوسازی و حمایت از تولید کتاب‌های برتر در زمینه ادبیات کودک و نوجوان دومین دوره مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری را برگزار می‌کند. امسال نیز همانند سال گذشته نویسندگان و تصویرگران در تیم‌های دونفره کتاب تصویری خلق خواهند کرد. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران نفر اول مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری را به نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان بلونیا می‌فرستند.

براساس این گزارش، نویسندگان زیر 35 سال که تجربه نوشتن داستان کودک و تجربه تصویرگری برای کودکان را دارند می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

در این فراخوان آمده است: ارسال سه داستان کودک مناسب کتاب تصویری برای نویسندگان شرکت کننده که قبلا چاپ نشده به پست الکترونیک books@ibluebird.com، تصویرگران ساکن تهران پرینت رنگی سه نمونه از آثار تصویرگری خود را که برای داستان تصویرگری شده است به محل دبیرخانه تحویل و تصویرگران سایر شهرها به پست الکترونیک مشخص شده ارسال کنند. (تصویرگری ها می تواند چاپ شده یا چاپ نشده باشند) مشخصات کامل صاحب اثر باید در یک فایل word جداگانه ارسال شود. مهلت ثبت نام و ارسال آثار 20 آذرماه سال جاری اعلام شده است.

هیات داوران از میان شرکت کنندگان 15 تصویرگر و 15 نویسنده را برای شرکت در کارگاه انتخاب می کند. به نفرات منتخب با پست الکترونیک و یا پیامک مکان و زمان برگزاری کارگاه اعلام خواهد شد.

کارگاه در بازه زمانی 10 دی تا دوم بهمن ماه به مدت چهار هفته و در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار خواهد شد. هیات داورات (ترکیبی از نویسندگان و تصویرگران و کارشناسان کتاب کودک) از میان پروژه‌های به سرانجام رسیده یک کتاب و پدیدآورندگان آن را به عنوان برنده (مقام اول) انتخاب خواهند کرد. حداکثر تا 9 کتاب دیگر به عنوان پروژه‌های قابل قبول تولید معرفی می شوند.

در ادامه این فراخوان آمده است: به تصویرگران کتاب‌های برگزیده فرصت داده خواهد شد تا کتاب خود را تا 20 بهمن ماه سال جاری کامل کنند و صفحه‌آرایی و طراحی جلد و ویرایش متن و رسم الخط تابع الگوی انتشارات علمی و فرهنگی خواهد بود.

این انتشارات علاوه بر کتاب اول، تا 9 عنوان دیگر و در مجموع حداکثر 10 عنوان کتاب را منتشر خواهد کرد. نویسنده و تصویرگر آثار برگزیده مادامی که انتشارات یادشده مایل به چاپ اثر است حق واگذاری آن به ناشر دیگر را ندارد.

به تمامی پذیرفته شدگان در کارگاه گواهی شرکت در دومین کارگاه خلق کتاب تصویری داده می‌شود و شرکت در کارگاه و مسابقه به منزله پذیرش تمامی موارد درج شده در این فراخوان است و حق بیشتری را برای شرکت کنندگان ایجاد نمی‌کند.

دومین دوره مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری در تیم‌های دو نفره با همکاری موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران‌، کتاب‌های پرنده آبی همراه با انجمن تصویرگران کتاب کودک برگزار می‌شود. تامین هزینه‌های سفر نویسنده و تصویرگر کتاب اول به نمایشگاه بلونیا 2016 به عهده موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران خواهد بود.

علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند در ساعت اداری با شماره تلفن 88665735 تماس بگیرند و یا برای تحویل آثار خود به آدرس تهران، خیابان آفریقا، چهارراه شهید حقانی، کوچه کمان شماره 25 مراجعه کنند.

نمایشگاه کتاب کودک بلونیا 13 تا 16 فرودین ماه سال آینده برگزار می‌شود. موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر کشورمان در این دوره از نمایشگاه شرکت می کند.

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی