فراخوان ملی طراحی المان قهرمانان سلامت :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


فراخوان ملی طراحی المان قهرمانان سلامت

در سه شنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۹، ۰۶:۳۲ ق.ظ

فراخوان ملی طراحی المان قهرمانان سلامت

 

به گزارش «جشنواره خبر» سازمان زیباسازی شهرداری قزوین در نظر دارد به پاس قدردانی از زحمات و تلاش مخلصانه و بی‌دریغ جامعه سلامت (پزشکان و پرستاران و کادر بهداشت و درمان) و با هدف رشد، توسعه و گسترش هنر شهری و فراهم آوردن فرصت های خلق آثار هنری و ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان ، طراحان و کلیه اقشار جامعه، فراخوان طراحی و ساخت المان با همین مضمون را برگزار نماید.

رویداد این فراخوان به دنبال گردآوری طرح های هنری خلاقانه با موضوع قهرمانان سلامت به منظور قدردانی از زحمات کادر بهداشت و درمان قزوین (کهن شهر من، پایتخت خوشنویسی و شهر آب انبارها) است. چرا که این المان جزء ی از المان های فضای شهری (المان ثابت) طراحی و ساخته خواهد شد و در ذهن مخاطب تلاش شبانه روزی و از جان گذشتگی کادر بهداشتی و درمانی را تداعی خواهد کرد تا با زبان هنر ذره ای از تلاشهای بی وقفه ی این عزیزان را جبران نماید.

اهداف:

    دست یابی به ایده و طرح های خلاق و نوآورانه با موضوع سلامت
    اشاعه فرهنگ زیباشناختی و ارتقای سواد بصری در جامعه
    حمایت از هنرمندان و طراحان
    شناسایی و بهره گیری هنرمندان مستعد در ساخت المان های شهری
    ایجاد فضای مناسب شهری و بهبود فضاهای شهری
    در نظر گرفتن شاخص های هنر ایرانی، اسلامی در طراحی اثر به ویژه (هنر اصیل قزوینی)

 

 

رویکرد:

رویکرد این فراخوان عبارتست از «هنر، کادر بهداشت و درمان، قهرمانان سلامت، پزشک و پرستار، فداکاری و از جان گذشتگی »، رویکردی نو به موضوع سلامت و آشنایی مردم با این قشر از جامعه ( پزشک و پرستار) از طریق خلق آثار هنری و مفهومی در قالب المان های شهری.

این فراخوان در قالب ارائه طرح های اجرایی با تکنیک‌های مختلف و متریالهای متنوع (المان ثابت) برگزار می گردد. روند کلی شرکت در این فراخوان بدین شرح است:

 

مقررات و تعهدات :

    ارائه طرح ها به صورت تصویر (3 بعدی) و یا عکس از ماکت ساخته شده به همراه ارائه مشخصات فردی و رزومه مرتبط ( در صورت داشتن رزومه در خصوص طراحی و ساخت المان همراه با عکس و توضیحات اثر شامل ابعاد، تاریخ اجرا، آدرس و ...) که کلیه مشخصات مدارک ( طرح ها) از طریق آدرس ایمیل سازمان ارسال می گردد. لازم بذکر است هیچ طرحی به صورت حضوری دریافت نمی گردد.
    آدرس پورتال سازمان:  zibasazi.qazvin.ir
    آدرس ایمیل: qzibasazi@gmail.com
    انتخاب نفر برتر در طراحی و واجد صلاحیت اجرا (به لحاظ رزومه کاری ارائه شده) توسط هیات داوری و اعلام به صورت درج در پرتال سازمان و در صورت عدم دسترسی به اینترنت از طریق پیامک
    ارائه قیمت ساخت برای طرح‌ برتر به صورت آنالیز شده که به صورت حضوری توسط شرکت کننده برتر به سازمان ارائه می شود
    تائید طرح و هزینه های قابل اجرا و تکمیل فرم ابلاغ اجرای طرح از طرف سازمان
    شرایط اعلام شده کاملاً عام بوده و کلیه شرکت کنندگان با هر نوع روزمه کاری و تخصصی می توانند در این فراخوان شرکت نمایند.
    ارائه رزومه مرتبط جهت ارسال در فراخوان الزامی نیست ولی بدیهی است افرادی که دارای رزومه فعالیت در این زمینه را دارند اولویت دارند.
    سازمان با توجه به طرح ها و رزومه های ارائه شده توسط شرکت کنندگان و نقاط قوت هر طرح، بررسی ها را انجام داده و در کلیه طرح ها باید کانسپت اولیه بر اساس موضوع ارائه شده باشد (هنر، کادر بهداشت و درمان، قهرمانان سلامت، پزشک و پرستار، فداکاری و از جان گذشتگی)

 

    نحوه ارائه عکس و الگوی طرح آنالیز شده به ترتیب زیر می باشد:

    ارائه طرح و عکس ها در فرمت JPG و PDFبا رزولیشن DPI300 حداکثر در ابعاد A3 ، ارسال به ایمیل سازمان

    در صورت انتخاب طرح و رضایت فرد برتر، به منظور اجرا قراداد جداگانه ای بسته خواهد شد.
    با توجه به اینکه ساخت و اجرا برگرفته از عکس و طرح ارائه شده است و ممکن است جزئیات زیادی داشته باشد شرکت کننده محترم موظف است مطابق با طرح اجرا نماید. و در صورتی که نفر برتر از اجرا انصراف بدهد سازمان اجرای اثر را به نفر واجد شرایط و مورد قبول دیگری واگذار می نماید.
    با توجه به اینکه محل نصب محوطه پیاده راه کفسازی شده و فضای سبز دارد محدودیتی بابت طرح نداشته ولی مقیاس و ابعاد المان با محل باید تطبیق داشته باشد.

    (آدرس محل نصب: ابتدای بلوار پرستار بالاتر از تقاطع شهید آیت الله مدنی)

    رعایت کلیه قوانین مربوط به (حق تألیف)، طراحی و اصالت آثار در رزومه ارسال شده بر عهده فرستنده طرح بوده و پاسخگویی به کلیه عواقب قانونی آن بر عهده ارائه کننده می باشد.
    سازمان از پذیرفتن طرح ها به صورت حضوری و یا طرح هایی که نقص در ارائه مشخصات فردی دارند یا در زمان مشخص ارسال و ارائه نشده اند و یا اینکه طرح های پیشنهادی خود را خارج از ضوابط و فرمت معرفی شده ارائه داده باشند معذور است و مسئولیتی در قبال این گونه آثار نخواهد داشت.

جوایز:

حق الزحمه ارائه طرح منتخب و برتر 000/000/50 ریال در نظر گرفته شده است که بعد از پایان بررسی و کنترل کلیه طرح های ارسالی و تایید توسط شورای سیاست گذاری سازمان، به شرکت کنندگان محترم اهدا خواهد شد.

 

نحوه ثبت نام:

تمامی افراد و داوطلبین شرکت کننده پس از مشاهده شرایط و مقررات در صورت تمایل باید طرح، عکس های اثر و رزومه را از طریق آدرس ایمیل سازمان ارسال نمایند. (لازم به ذکر است تصاویر رزومه می‌باید گویا بوده و کلیت اثر و جزئیات اجرایی آن قابل تشخیص باشد. محدودیت در تعداد ارسال تصویر وجود ندارد). بهترین شیوه برای ارائه رزومه با فرمت PDF می‌باشد.

زمان ارسال طرح ها  از 24 اردیبهشت  لغایت 31 خرداد ماه 1399

به شرکت کنندگان محترم توصیه می شود ارائه  و ارسال طرح ها را به روزهای پایانی موکول ننمایند.

برگزاری جلسات انتخاب طرح برتر و رزومه ارائه شده : از 1 لغایت 6تیر ماه 1399

اعلام نتایج و انتخاب طرح برتر: 22تیر ماه 1399 

نشانی سازمان زیبا سازی شهرداری قزوین:

قزوین- میدان تهران قدیم، ابتدای خیابان تالار، سازمان زیباسازی شهرداری قزوین

تلفن های سازمان : 6-33578083  028 داخلی های 27

 


پایان/

کد خبر :

ج خ 983046

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی