فراخوان ششمین سالانه خوشنویسی استان کرمان :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


فراخوان ششمین سالانه خوشنویسی استان کرمان

در شنبه, ۵ مهر ۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ق.ظ

فراخوان ششمین سالانه خوشنویسی استان کرمان


به گزارش «جشنواره خبر» نقل از ایکنا از کرمان، به نقل از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان امروز دوشنبه، ۲۴ شهریورماه با اشاره به فراخوان شرکت در ششمین سالانه خوشنویسی گفت: از سوی دبیرخانه سالانه خوشنویسی استان، فراخوان شرکت در ششمین سالانه خوشنویسی استان کرمان صادر شد.

وی افزود: موزه هنرهای معاصر استاد صنعتی با همکاری انجمن خوشنویسان کرمان در مهرماه ۹۹ با هدف ترویج هنر خوشنویسی و نمایش آثار هنرمندان خوشنویس استان، فراخوان شرکت در ششمین سالانه خوشنویسی استان کرمان را صادر کرد.

مدیرکل ارشاد کرمان بیان کرد: هنرمندان خوشنویس فوق ممتاز و اساتید می‌توانند یک تا پنج اثر جدید در اندازه‌های حداقل ۳۵.۵۰ و حداکثر ۱۰۰.۷۰ در قالب‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث، نسخ و نقاشی‌خط را به‌صورت قاب گرفته و پاسپارتو شده به دبیرخانه سالانه، واقع در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان تحویل دهند.

علیزاده تصریح کرد: آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ مهرماه و زمان گشایش نمایشگاه ۲۴ مهرماه سال جاری است، ضمن اینکه آثار ارسالی پس از کارشناسی توسط اساتید برتر انتخاب و به مدت ۳۰ روز به نمایش درخواهند آمد. کارشناسان نمایشگاه اساتید کرمانی در بخش نستعلیق و شکسته جمال‌الدین مؤدب، محمد میرزایی، ابوالوفا حسینی، عبدالله فکری، مهدی ابراهیمی و در بخش ثلث، نسخ و نقاشی‌خط علی‌اکبر اصفهانی، مجید مهدیزاده، علی رشیدی و محسن شیخ بهایی هستند که در نهایت پنج اثر برگزیده نمایشگاه انتخاب و تقدیر می‌شوند. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۳۴۳۲۲۲۱۸۸۲ و شماره همراه ۰۹۱۳۳۴۱۶۲۶۷ تماس بگیرند.

علیزاده در بخش دیگری از سخنان خود از راهیابی چهار شهر کرمان، زرند، سیرجان و راور از استان کرمان به مرحله نهایی نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور خبر داد و افزود: داوری آثار دریافتی و انتخاب شهرهای مرحله نهایی از میان ۳۶۷ شهر مشارکت‌کننده در این طرح صورت گرفت.

وی یادآور شد: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی ـ هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایشی سرزمین و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌هاست.

علیزاده تأکید کرد: این طرح با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت نهادها و دستگاه‌های فعال فرهنگی و هنری در حوزه شهری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو در حال اجراست.


۳۲۴۶
:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی