فراخوان جشنواره نمایشنامه نویسی گیلان منتشر شد :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


فراخوان جشنواره نمایشنامه نویسی گیلان منتشر شد

در دوشنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۹، ۰۷:۱۹ ق.ظ

فراخوان جشنواره نمایشنامه نویسی گیلان منتشر شد

فراخوان سومین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه نویسی گیلان منتشر شد

به گزارش «جشنواره خبر»  به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری موفق دو دوره جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه نویسی استان گیلان در بزرگداشت استادان «یوسف فخرایی» و زنده‌یاد «فرهاد پاک‌سرشت»، اظهار کرد: امسال، سومین دوره این جشنواره با بزرگداشت استاد حبیب‌اله یوسف پورسیفی از پیشکسوتان تئاتر استان همراه است.

وی گفت: ایجاد بستر مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت‌های هنری در قالب نمایشنامه نویسی برای هنرجویان آموزشگاه‌ها، ارج نهادن به آموزش هنر، معرفی و تعالی ارزش‌های والای هنر ایرانی و اسلامی، ایجاد ارتباط هنری بین هنرمندان آموزشگاه‌های آزاد هنری استان و استعدادیابی و شناسایی هنرمندان جوان و فعال از اهداف برگزاری این جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه موضوع جشنواره شامل «دنیای معنوی و انسان معاصر»، «تاثیرات مدرنیسم بر زندگی» و موضوع آزاد است، افزود: اقتباس از داستان‌ها و رمان‌ها بلامانع است.

فاضلی با اشاره به برگزاری این دوره از جشنواره در پنج مرحله و به شکل رقابتی، تصریح کرد: در مرحله نخست و پس از صدور فراخوان جشنواره، طرح‌ها یا نمایشنامه‌ها از طریق مدیران آموزشگاه‌ها به دبیرخانه معرفی می‌شود و در مرحله بعدی، آثار رسیده توسط هیئتی از مدیران آموزشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفته و آثار برتر به دبیرخانه معرفی می‌شود.

وی ادامه داد: در مرحله سوم، هیئتی از سوی ستاد برگزاری جشنواره برای راهنمایی و مدیریت نویسندگان طرح‌ها انتخاب و معرفی می‌شوند که نویسندگان برگزیده مرحله اول باید در طی این مرحله آثار را با راهنمایی استاد راهنما تکمیل نمایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در مرحله چهارم، آثار تکمیل شده به دبیرخانه ارسال و برای ارزیابی نهایی به هیئت داوران داده می‌شود، افزود: در پایان نیز، اختتامیه جشنواره با معرفی و تقدیر از برگزیدگان نهایی برگزار خواهد شد.

فاضلی در خصوص جوایز سومین دوره جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه نویسی استان گیلان اظهار کرد: به نفرات اول تا سوم جشنواره؛ دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و به‌ترتیب کارت هدیه به مبلغ 10، هفت و پنج میلیون ریال اهدا و از پنج هنرمند شرکت کننده نیز با اعطای دیپلم افتخار و کارت هدیه یک میلیون ریالی تقدیر می‌شود.

وی در خصوص زمان‌بندی برگزاری جشنواره نیز با تأکید بر اینکه مهلت ارسال طرح‌های اولیه، پایان خردادماه جاری است، گفت: زمان اعلام برگزیدگان مرحله اول، تیرماه؛ زمان مرحله سوم، 15 مهر و ارایه آثار نهایی به دبیرخانه، پایان مهرماه است و اختتامیه جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه نویسی گیلان همزمان با جشنواره تئاتر استانی برگزار می‌شود.

فراخوان سومین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه نویسی گیلانپایان/

کد خبر :

ج خ 983044

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی