فراخوان جایزه روزنامه‌نگاری آموزش و پرورش ایران :: جشنواره
×

جشنواره

اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


فراخوان جایزه روزنامه‌نگاری آموزش و پرورش ایران

در جمعه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۸، ۱۱:۳۳ ق.ظ

فراخوان جایزه روزنامه‌نگاری آموزش و پرورش ایران


به گزارش «جشنواره خبر» پایگاه خبری رب با التفات به ضرورت روزنامه‌نگاری دانش‌بنیان در زمینۀ آموزش‌وپرورش اولین جایزۀ روزنامه‌نگاری آموزش‌وپرورش ایران را در ۸اسفند۱۳۹۸ پیشکش می‌کند.

 

با توجه به کارکردهای روزنامه‌نگاری علم در زمینۀ آموزش‌وپرورش، هدف از برگزاری این رویداد رقابتی و غیردولتی، تشویق فعالان علمی و رسانه‌ای به روزنامه‌نگاری دانش‌بنیان در زمینۀ آموزش‌وپرورش است تا از این راه بتوان به اهدافی از این دست نزدیک‌تر شد:

 

پوشش خبری رویدادهای آموزش‌وپرورش کشور؛ معرفی فرصت‌ها و زمینه‌های یادگیری دانش آموزش‌وپرورش برای فرهنگیان و دانشجومعلمان و دانشجویان؛ خبررسانی رویدادهای آموزشی و پژوهشی در زمینۀ آموزش‌وپرورش؛ تدوین و تبیین شبکه‌ای مسئله‌های آموزش‌وپرورش کشور به‌منظور هم‌اندیشی و ارائه راهکار؛ بازتاب یافته‌های پژوهشگران و دیدگاه اندیش‌ورزان تربیت‌پژوه و زمینه‌سازی برای گفت‌وگوهای علمی؛ گزارش برنامه‌ها و سیاست‌های آموزشی کشور؛ بازتاب دیدگاه‌ها و تصمیم‌های مدیران آموزش‌وپرورش رسمی به‌منظور بررسی‌های کارشناسی و تقویت روزنامه‌نگاری انتقادی، راه‌حل‌گرا و دانش‌بنیان در زمینۀ آموزش‌وپروش؛ زیرا که باور داریم روزنامه‌نگاری، سازندگی است.

 

 

این رویداد علمی‌رسانه‌ای به‌کوشش پایگاه خبری رب، به‌مناسبت روز تربیت اسلامی در ۸اسفند۱۳۹۸ برگزار می‌شود. بدین وسیله از یکایک فعالان رسانه‌های نوشتاری، خبرنگاران خبرگزاری‌ها، استادان و دانشجویان و دانشجومعلمان، فرهنگیان و کنشگران نظام آموزش‌وپرورش کشور دعوت می‌شود در این رقابت آزاد و حرفه‌ای شرکت کنند.

 

 

رقابت‌کنندگان شامل گروه‌های زیر می‌شوند:

    روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و کنشگران رسانه‌ای آموزش و پرورش؛
    دانشجویان، دانشجومعلمان، دانش‌پژوهان، دانش‌آموختگان و استادان علوم‌تربیتی؛
    فرهنگیان، مربیان، معلمان و مدیران آموزش‌وپرورش.

 

این رویداد رقابتی در دو گروه موازی برگزار می‌گردد:

    رقابت با موضوع آزاد در قالب‌ها خبروگزارش، یادداشت و گفت‌وگو؛
    رقابت در بخش ویژۀ با موضوع مدیریت آموزش‌وپرورش در جمهوری اسلامی ایران.

 

تنها آثاری امکان شرکت در رقابت را دارند که:

    از ۱فروردین۱۳۹۸ تا ۳۰بهمن۱۳۹۸ در یکی از رسانه‌های فارسی‌زبان رسمی کشور نشر یافته باشد.
    بین رسانه‌های مجازی یا چاپی تفاوتی نمی‌باشد و تنها کافی است آثار فرستاده‌شده از سوی شما در بازۀ زمانی یادشده در یک رسانۀ نوشتاری منتشر شده باشد.
    آثار پذیرفته‌شده برای فرایند داوری شامل آثار منتشر شده در خبرگزاری‌های رسمی، پایگاه‌های معتبر خبری، روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها و ماهنامه‌های یا گاهنامه‌های دارای اعتبار رسمی، نشریات تخصصی علوم انسانی و به‌ویژه علوم تربیتی و… است که به منظور شرکت در این رقابت آماده و فرستاده می‌شوند.
    از پذیرش هر نوع اثر بدون نام یا با نام‌های تقلبی و ساختگی روگردان می‌باشیم و تنها اثری پذیرفته می‌شود که نویسنده با هویت اثری را نوشته و منتشر کرده باشد.
    هر نویسنده می‌تواند یک اثر به بخش ویژه و یک اثر به بخش عمومی معرفی کند تا به گردونۀ رقابت راه یابد؛ به‌عبارت دیگر از هر شرکت‌کننده بیش از دو اثر پذیرفته نمی‌شود.

 

مهلت و شیوۀ ارسال آثار عبارت است از:

    علاقه‌مندان برای شرکت در این رقابت علمی‌رسانه‌ای می‌توانند تا تاریخ ۳۰بهمن۱۳۹۸ آثار خود را به نشانی info@Rabnews.ir بفرستند.
    آثار فرستاده شده باید در یک فایل ورد جاگذاری شود و شامل این موارد می‌شود: نام و نام‌خانوادگی نویسنده، شماره تماس نویسنده، متن کامل اثر، نام رسانه نشردهنده، تاریخ نشر اثر باشد.
    برای آثاری که در فضای مجازی منتشر شده‌ یا بازنشر یافته‌، نیاز است پیوند و نشانی دسترسی به اثر نیز فرستاده شود.

 

ارزش جایزه‌ها از چه قرار است:

    ۳ جایزۀ یک میلیون تومانی در قالب‌های خبروگزارش، یادداشت و گفت‌وگو با موضوع آزاد در زمینۀ آموزش‌وپرورش؛
    ۱ جایزۀ یک میلیون تومانی ویژه با موضوع مدیریت آموزش‌وپرورش در جمهوری اسلامی ایران.

 

مراکز دولتی و غیردولتی فعال در زمینۀ آموزش‌وپرورش که انگیزه دارند در برگزاری این رویداد علمی‌رسانه‌ای همکاری کنند یا از اهدای این جایزۀ علمی پشتیبانی کنند، می‌توانند با شمارۀ ۰۹۳۹۶۵۷۴۳۷۱ تماس بگیرند. گفتنی است برای هرگونه آگاهی بیشتر می‌توانید به پایگاه خبری رب به نشانی Rabnews.ir سر بزنید.پایان /

کد خبر :  ج خ 982966


:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی