فراخوان جایزه ادبی کردی ایلام :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


فراخوان جایزه ادبی کردی ایلام

در چهارشنبه, ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۰۹:۳۹ ب.ظ

فراخوان جایزه ادبی کردی ایلام

به گزارش «جشنواره خبر» به نقل از ایسنا ، دبیر اجرایی نخستین دوره جایزه ادبی کردی ایلام از انتشار فراخوان نخستین دوره جایزه ادبی کردی ایلام خبر داد و جزئیات شرکت در این جشنواره را تشریح کرد.

«آکو حسین‌پور» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: این برنامه به همت کانون ادبی واران و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و  در راستای ایجاد انگیزه و تشویق نویسندگان و شاعران به ویژه شعرا و نویسندگان جوان و نوجوان و ایجاد فضایی روشن؛ با هدف شناختن و شناساندن استعدادهای بکر و تازه در حوزه ی فرهنگ و ادبیات کوردی استان برگزار می‌شود.

 وی تبادل تجربه‌های ادبی، بهره‌وری شاعران و نویسندگان جوان از تجربه و دانش شاعران و نویسندگان شناخته شده و صاحب قلم و پاسداشت زبان و ادبیات کوردی را از اهداف این جشنواره اعلام کرد و گفت:  بخش های آثار مکتوب این برنامه را شعر( کلاسیک، نو، کودک و نوجوان)، داستان، رمان، ترجمه، ادبیات نمایشی و زبان شناسی و پژوهش ادبی اعلام کرد.

دبیر اجرایی نخستین دوره جایزه ادبی کردی ایلام با بیان اینکه در بخش آثار مکتوب جایزه ادبی محدودیت سنی وجود ندارد، تصریح کرد: کتاب‌های ارسال شده باید به زبان کردی یا درباره‌ زبان کردی باشند و شرکت کننده باید سه نسخه از کتاب خود را به دبیرخانه‌ جشنواره ارسال کند و کتاب‌های ارسال شده باید بین سال‌های ۹۰ تا ۹۸ چاپ شده باشند.

حسین‌پور  شرایط بخش شعر جوان رقابتی این جشنواره را داشتن سن زیر ۳۵ سال و زبان و رسم خط کردی عنوان کرد و گفت: در این بخش فقط آثار شاعران و نویسندگان استان ایلام مورد داوری قرار می‌گیرند.

وی آخرین مهلت ارسال آثار را پایان اسفندماه امسال عنوان کرد و گفت: مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان اردیبهشت سال آینده برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی نخستین دوره جایزه ادبی کردی ایلام اضافه کرد: جایزه ادبی ایلام به منظور حمایت از نویسندگان و مولفان ایلامی و معرفی هرچه بیشتر آثار فاخر ادبیات کردی به مخاطبان راه‌اندازی شده و سال آینده نخستین دوره آن کلید خواهد خورد.

وی گفت: این جایزه ادبی به صورت سالانه برگزار و در صورت استقبال این برنامه هنری در آینده به صورت منطقه‌ای برگزار خواهد شد.

فراخوان

منبع :ایسنا/ایلام


پایان /

کد خبر :  ج خ 982959

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی