دومین جشنواره ملی آیین دوستی :: جشنواره خبر
×

جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری جشنواره ها و رویدادهای ایران

Iran & World News

آگهی

دومین جشنواره ملی آیین دوستی

توسط در سه شنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۸:۱۵ ق.ظ

دومین جشنواره ملی آیین دوستی

منبع : www.festivalnews.ir

به گزارش ایرنا محمد مهدی سلیمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: دومین جشنواره ملی آیین دوستی همچون سال گذشته با محوریت نامه ارزشمند امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در دی ماه امسال و در جوار حرم مطهر عبدالعظیم(ع) برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این نامه در خصوص روابط اجتماعی مسلمانان نگاشته شده است افزود: این نامه اگرچه با عنایت به شرایط اجتماعی آن زمان و بروز اختلافاتی بین مسلمانان صادر شده اما با توجه به شرایط کنونی امروز جوامع اسلامی و حتی موضوعات مطرح در میان گروهها و جناح های داخلی همچنان حائز اهمیت و قابل توجه است.
سلیمی گفت: با توجه به ضرورتهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی امروز امت اسلامی، از سال گذشته در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان تهران بر آن شدیم تا با مستمسک قرار دادن نامه ی پر محتوای امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم(ع) در قالب برپایی جشنواره آیین دوستی، گامی هرچند کوچک در راستای تبیین مفاهیم کلیدی مورد نیاز برای وحدت جامعه برداریم.
وی همدلی و همزبانی، سلام، پنجره دوستی، نقش مدیریت زبان در حفظ دوستی ها، راه های نفوذ شیطان، نقش راستگویی در حفظ وحدت و نقش حفظ وحدت در رشد و پویایی جامعه را از جمله موضوعات دومین جشنواره ملی آیین دوستی ذکر کرد.
سلیمی با بیان اینکه موضوع بندی این جشنواره با توجه به ضرورت های اجتماعی و نامگذاری امسال به نام سال همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب صورت گرفته است افزود: علاقه مندان می توانند علاوه بر موارد تعیین شده، موضوعات موجود در متن نامه امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم(ع) را استخراج نموده و آثار خود را در خصوص هریک از آنها تهیه و تنظیم نمایند.
وی گفت: در جشنواره امسال علاوه بر چهار بخش فردی، گروهی، اختصاصی انجمنی ها و ویژه (نامه ای به دوست مسلمانم) برای دانش آموزان، بخش مجزایی نیز برای شرکت عموم فرهنگیان و مربیان اتحادیه های انجمن های اسلامی برای نخستین بار در جشنواره پیش بینی شده است.
سلیمی ادامه داد: برای بخش فردی دانش آموزی جشنواره، قالب های مقاله پنج پاراگرافی، داستان و خاطره، عکس نوشت، نامه نگاری، گزارش نویسی و فیلم کوتاه و انیمیشن و برای بخش گروهی قالب های نشریه و روزنامه دیواری و نمایشنامه رادیویی در نظر گرفته شده است.
وی اعلام کرد: بخش ویژه «نامه ای به دوست مسلمانم» با هدف ایجاد فرصت تمرین تعامل و تقویت وحدت و انسجام بین نوجوانان ایرانی با یکدیگر و سایر مسلمان جهان، در نظر گرفته شده و دانش آموزان می توانند علاوه بر شرکت در هر یک از موضوعات و بخش های دیگر در این بخش نیز شرکت نمایند.
سلیمی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره دهم دی ماه امسال تعیین شده است افزود: دانش آموزان و عموم فرهنگیان می توانند با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس www.aiindoosti.ir شیوه نامه و سایر اطلاعات تکمیلی مرتبط با جشنواره را دریافت کرده و آثار خود را تا مدت تعیین شده ارسال کنند.

تعداد نمایش :۲۸۸۷
تعداد بازدید کننده :۲۱۱۷
(۰)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی