جشنواره ملی «ملکوت» در گیلان برگزار می شود :: جشنواره خبر
×

جشنواره خبر

اولین پایگاه خبری و اطلاع رسانی جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها،همایش ها،نگارخانه ها،فرهنگسراها- مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


جشنواره ملی «ملکوت» در گیلان برگزار می شود

در چهارشنبه, ۹ مهر ۱۳۹۳، ۰۸:۰۷ ق.ظ

جشنواره ملی «ملکوت» در گیلان برگزار می شود

منبع : www.festivalnews.ir


به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین گلمیرزاده، معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان در جلسه هماهنگی طرح ملی ملکوت که امروز، 7مهر در این اداره کل برگزار شد، با اشاره به برگزاری جشنوراه ملی ملکوت و فراخوان آن در تمامی استان ها، اظهار کرد: امسال دومین جشنواره ملی ملکوت با دبیری سازمان تبلیغات اسلامی در سراسر کشور برگزار می شود.

جشنواره ملی ملکوت

وی با بیان اینکه بسترسازی جهت عمق بخشی به باورهای دینی مردم یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این جشنوراه است، افزود: دشمن در تلاش است تا اعتقادات دینی مردم را سست کند لذا وظیفه ما به عنوان یکی از نهادهای دینی و فرهنگی این است که باورهای دینی مردم را در برابر نقشه های شوم دشمنان تقویت کنیم، معتقدیم اگر باورهای دینی عموم جامعه ارتقا یابد و ایده آل شود در مقابل آسیب ها امنیت ایجاد خواهد شد.

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان تولید آثار علمی در سطح عمومی را یکی دیگر از اهداف جشنواره عنوان کرد و ادامه داد: وقتی در اعلان فراخوان این جشنواره مشارکت انجام شود، میلیون ها نفر به دنبال مطالعه و در پی آن تولید می روند،  در نتیجه تولید تخصصی و نیمه تخصصی بر اساس آموزه های قرآنی یکی از ثمرات این این جشنواره خواهد بود.

حجت الاسلام گلمیرزاده با بیان اینکه ایجاد جریان فرهنگی اسلامی در میان بدنه اساتید حوزه و دانشگاه و پژوهشگران از دیگر اهداف جشنواره ملی ملکوت است، تصریح کرد: حوزه و دانشگاه یکی از اعضای فعال و مشتمر این جشنواره هستند ایجاد جریان فرهنگی اسلامی در بدنه اساتید، پژوهشگران و محقیقن می تواند در ارتقای دانش دینی و فهم قرآنی افراد موثر باشد.

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان شناسایی نخبگان، پژوهشگران و علاقه مندان به امر تحقیق را یکی از نتایج برگزاری این جشنواره دانست و افزود: با برگزاری جشنواره ملی ملکوت نخبگان، پژوهشگران و علاقه مندان به امر تحقیق و پژوهش شناسایی می شوند و می توان از آن ها در این زمینه بهره گرفت.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه محور جشنواره ملی ملکوت است، بیان کرد: متاسفانه در کشور ما فرهنگ مطالعه درابعاد مختلف از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست لذا ما در تلاشیم تا با این طرح، فرهنگ مطالعه را به خصوص در حوزه آثار دینی بالا ببریم و این امر با توجه به اینکه در فصل فعالیت دانشگاه ها و مدارس هستیم می تواند به خوبی محقق شود.

حجت الاسلام گلمیرزاده با بیان اینکه جشنواره ملی ملکوت در دو سطح برگزار می شود، افزود: سطح عالی ویژه حوزویان و دانشگاهیان می باشد که منبع جشنواره برای اساتید حوزه و همچنین دانشگاهیان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر کتاب «قرآن در قرآن» آیت الله جوادی آملی می باشد.

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان اضافه کرد: سطح 2 (متوسط) این جشنواره ویژه عموم افراد جامعه می باشد که منبع آن خلاصه ای از کتاب «قرآن در قرآن» آیت الله جوادی آملی است، متقاضیان می توانند برای دریافت آن به سایت جشنواره ملی ملکوت مراجعه نمایند.

حجت الاسلام گلمیرزاده با بیان اینکه شرکت در این جشنواره از شهریورماه آغاز شده و تا پایان دی ماه ادامه دارد، گفت: متقاضیان می توانند در بخش های این جشنواره شامل تالیف کتاب، مقاله نویسی، خلاصه نویسی، وبلاگ نویسی، مسابقات اینترنتی، مکاتبه و پیامکی شرکت کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اختتامیه جشنواره ملی ملکوت در اسفندماه برگزار می شود.

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی