جشنواره بین‌المللی دل نوشته‌ای به امام رضا (ع) :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


جشنواره بین‌المللی دل نوشته‌ای به امام رضا (ع)

موضوع : فراخوان ,

در پنجشنبه, ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹، ۰۷:۳۰ ق.ظ

جشنواره بین‌المللی دل نوشته‌ای به امام رضا (ع)به گزارش «جشنواره خبر» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به انتشار فراخوان این جشنواره  به سه زبان انگلیسی، فارسی و عربی  گفت: مراسم اختتامیه و معرفی برترین‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی دل نوشته‌ای به امام رضا (ع)، ۸ تیر  امسال برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره در دو رده سنی کودکان و نوجوانان (7 - 18 سال) و بزرگسالان (18 سال به بالا) تا پایان 28 خرداد آثار متقاضیان شرکت کننده را دریافت می‌کند، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی را از مهمترین اهداف برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی دل نوشته‌ای به امام رضا (ع) برشمرد.

عباس زارع جلوه‌های معنوی زیارت، ارادتمندی و شیفتگی، شفاعت، درد دل، امیدها و آرزوها و جایگاه نماز در آموزه‌های اهل‌بیت (علیهم‌السلام)، به‌ویژه حضرت رضا (علیه‌السلام) و نقش آن در سلامت اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی را از محورهای این جشنواره عنوان کرد و افزود:بخش استانی  جشنواره به دل نوشته‌های بومی مازندران اختصاص داشته و 3 اثر از نامه‌های ارسالی به زبان مازندرانی (ویژه بومی استان) در این جشنواره مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از بخش ویژه جشنواره با عنوان انتخاب یک حدیث از امام رضا (علیه‌السلام) با موضوع «نماز» خبر داد و گفت: انتخاب یک حدیث از حضرت امام رضا (علیه‌السلام) با موضوع «ایثار و شهادت» نیز در این بخش موردتوجه است.

زارع به استقبال عمومی دوستداران حضرت رضا (ع) از سراسر دنیا به جشنواره بین‌المللی دل نوشته‌ای به امام رضا (علیه‌السلام) اشاره کرد و افزود: متقاضیان این بخش می‌توانند از همه کشورها بدون محدودیت سنی شرکت کنند.

مسئول نمایندگی بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (علیه‌السلام) در مازندران گفت: نامه‌های ارسالی به دبیرخانه  جشنواره  پس از مرحله داوری و نهایی شدن همزمان با معرفی برترین‌ها در کتابی تحت عنوان نجوای دل چاپ و روانه بازار نشر خواهد شد.

زارع با اشاره به اینکه فرآیند ثبت‌نام و ارسال اثر در تارنمای شمس توس به نشانی mazandaran.shamstoos.ir و portal.shamstoos.hr انجام می‌شودافزود: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره در صورت دسترسی نداشتن به ثبت‌نام و ارسال اثر با سایت جشنواره می‌توانند اثر خود را با پیام رسان واتساپ به شماره 09381942133 ارسال کنند.پایان/

کد خبر :

ج خ 983000

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی