جشنواره شعر و داستان جوان سوره(یازدهمین) :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

Iran & World News

اعلانات


جشنواره شعر و داستان جوان سوره(یازدهمین)

در دوشنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۸، ۰۵:۴۴ ب.ظ

جشنواره شعر و داستان جوان سوره(یازدهمین)


به گزارش «جشنواره خبر»به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان؛ امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان درنشستی خبری گفت: یازدهمین جشنواره استانی شعر وداستان جوان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و  در راستای تحقق اهداف والای انقلاب و همچنین تلاش برای توجه بیشتر به ادبیات بومی و محلی با محوریت شناسایی و جذب استعدادهای جوان همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی فروردین ماه ۹۹ در سنندج برگزار می شود.

وی در خصوص اهداف جشنواره گفت:  شناسایی و جذب استعدادهای ادبی جوان، تبادل اندیشه و تجربه های شاعران و نویسندگان جوان انقلاب اسلامی، جریان سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش های اسلامی، برجسته سازی چهره های ممتاز عرصه شعر و داستان جوان انقلاب، تلاش در راستای ترویج آموزه های اخلاقی و اسلامی و  تلاش برای رشد و اعتلای فرهنگ و ادب بومی و محلی از مهمترین اهدافی است که در این جشنواره مد نظر است.

مرادی افزود: جشنواره یازدهم در دو بخش داستان (کردی و فارسی) و شعر (کردی و فارسی) و همچنین مقالات پژوهشی با محوریت بررسی آثار استاد محمدانصاف جویی برگزار می شود.

 بخش شعر و داستان کردی تمام کرد زبانان از سراسر کشور امکان حضور دارند

او ادامه داد:  در بخش شعر و داستان با زبان کُردی تمامی شاعران و داستان نویسان کُرد زبان از سراسر ایران می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، اما در بخش داستان و شعر فارسی تنها نویسندگان و شاعران استان کردستان می توانند شرکت کنند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان در خصوص موضوع جشنواره نیز گفت: جشنواره در دو بخش آزاد و ویژه و یک بخش مقالات پژوهشی برگزار می شود که در بخش آزاد شرکت کنندگان مجاز به انتخاب موضوع بر اساس علاقه خود هستند ولی آثار با محوریت خانواده، دفاع مقدس، ایثار و شهادت، شعار سال (رونق تولید ملی) در اولویت پذیرش قرار دارند.

او افزود : بخش ویژه  با موضوع جبهه مقاومت و رشادت های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می شود و آثار برتر نیز به صورت جداگانه ارزیابی شده و مورد تقدیر قرار می گیرند.

مرادی در خصوص بخش مقالات پژوهشی نیز گفت: در این بخش علاقه‌مندان از سراسر کشور می توانند آثار تالیفی خود را به صورت مقاله با محوریت بررسی جایگاه و اندیشه ادبی محمد انصاف جویی متخلص به ئه هوه ن به دبیرخانه جشنواره ارسال کنندکه  با رای هیات داوران آثار برتر در این بخش معرفی و تقدیر می شوند.

وی در خصوص مقررات این دوره از جشنواره و با اشاره به اینکه هر فرد می تواند همزمان در همه بخش های جشنواره شرکت کند افزود : حداکثر سن شرکت کنندگان تا زمان برگزاری جشنواره ۳۰ سال می باشد و هر هنرمند در هر بخش تنها می تواند سه اثر را به دبیرخانه  ارسال کند.

مرادی با اشاره به اینکه حضور پذیرفته شدگان بخش نهایی در مراسم اختتامیه و کارگاه ها ضروری است تصریح کرد: هر اثر باید مجزا در قالب فایل word و با اندازه قلم ۱۴ و نوع قلم B Mitra بر روی لوح فشرده به همراه نسخه چاپی ارسال شود و عدم حضور صاحبان آثار در مراسم اختتامیه حتی اگر برگزیده نیز تشخیص داده شوند به منزله انصراف از جشنواره تلقی می گردد.

مرادی با اعلام  ۱۵ اسفند ماه ۹۸ به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار گفت: اعلام آثار راه یافته به بخش مسابقه جشنواره ۱۵ فروردین ماه ۹۹ بوده و کارگاه ها و مراسم اختتامیه در دهه سوم فروردین همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در سنندج برگزار می شود.

مرادی با اعلام آدرس اینترنتی www.Artsanandaj.ir  و شماره تماس  ۳۳۲۴۳۶۲۴ با پیش شماره ۰۸۷جهت کسب اطلاعات بیشتر، گفت: دبیرخانه جشنواره به نشانی سنندج – خیابان شهید تعریف – پایین تر از بیمارستان شهید قاضی – حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان – کدپستی ۶۶۱۷۶۱۵۶۵۱ آماده دریافت آثار شاعران ، داستان نویسان و پژوهشگران در بخش های اعلام شده می باشد. پایان /
کد خبر :   ج خ 982928


:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی