اعلام فراخوان جشنواره ملی «محراب» در استان کردستان :: جشنواره
×

جشنواره

جشنواره | فراخوان | فستیوال | اولین پایگاه خبری جشنواره ها،رویدادها، فراخوان ها ، نمایشگاه ها-مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد ۷۸۳۰۹

پـایگاه خـبری جـشنواره خـبر

اعلانات


اعلام فراخوان جشنواره ملی «محراب» در استان کردستان

در چهارشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۲، ۱۱:۳۴ ق.ظ


کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد استان کردستان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، با اشاره به برگزاری جشنواره ملی ‌محراب‌ اظهار کرد: فراخوان این جشنواره از نیمه دوم بهمن ‌اعلام شده و تا پایان مرداد‌ سال آینده ادامه داد.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره از مجموعه برنامه‌های دوازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است، افزود: این برنامه به‌مناسبت میلاد حضرت علی‌بن‌ موسی‌الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) همزمان با دهه کرامت در شهر مشهد برگزار می‌شود.
گلباغی با بیان اینکه این جشنواره در بخش‌ برنامه‌های الگویی، تولیدی و بخش پژوهشی برگزار می‌شود، اعلام کرد: جشنواره‌های محلی، جشن‌های مردمی، مسابقات فرهنگی ـ هنری، ﻓﯿﻠﻢ‌های ﮐﻮﺗﺎه، ﻣﺴﺘﻨﺪ، ﭘﻮﯾﺎﻧﻤﺎﯾﯽ، داﺳﺘﺎن ﮐﻮﺗﺎه، ﺷﻌﺮ، ﻧﺸﺮﯾﻪ، ﻧﺸﺮﯾﻪ دﯾﻮاری، ﭘﻮﺳﺘﺮ و ﺑﺮوﺷﻮر از ﺟﻤﻠﻪ ﺳﺮﻓﺼﻞ‌های ﺟﺸﻨﻮاره ﻣﻠﯽ ﻣﺤﺮاب اﺳﺖ.
وی ﺑﺎ اﺷﺎره ﺑﻪ ﻣﺤﻮرهای اﯾﻦ ﺟﺸﻨﻮاره، بیان کرد: ﻣﺴﺠﺪ، ﺟﻮاﻧﺎن، ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن و آﻣﻮزه‌های رﺿﻮی، ﻧﻘﺶ ﻣﺴﺠﺪ در ﺗﺮوﯾﺞ ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ رﺿﻮی، ﻣﺴﺠﺪ و ﺗﺮوﯾﺞ ﺧﻮﺑﯽ‌ها، مهرﺑﺎﻧﯽ‌ها و آﻣﻮزه‌های رﺿﻮی، ﺗﺸﮑﻞ‌های ﻓﺮهنگی و ﻣﻌﺎرف رﺿﻮی از ﺟﻤﻠﻪ ﻣﺤﻮرهای ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ در ﺑﺨﺶ ﭘﮋوهشی اﯾﻦ ﺟﺸﻨﻮاره اﺳﺖ.

تشریح اهداف جشنواره ملی ‌محراب‌
مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد استان کردستان ﺑﺎ اﺷﺎره ﺑﻪ اهداف ﺑﺮﮔﺰاری اﯾﻦ ﺟﺸﻨﻮاره، عنوان کرد: ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﺗﺮوﯾﺞ ﻓﺮهنگ و آﻣﻮزه‌های رﺿﻮی، اﺳﺘﻔﺎده از ﻇﺮﻓﯿﺖ و ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ‌های ﻣﺮدﻣﯽ، بهره‌گیری از اﺑﺰار هنر در ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﺗﺮوﯾﺞ ﻓﺮهنگ و آﻣﻮزه‌های رﺿﻮی و ﻓﺮاﮔﯿﺮ شدن ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ‌های ﻓﺮهنگی - هنری از جمله اهداف ﺑﺮﮔﺰاری این ﺟﺸﻨﻮاره ﻣﻠﯽ است.
وی در پایان با اشاره به لزوم توجه به نقش‌آفرینی مساجد به‌عنوان مراکز تأثیرگذار بر فرهنگ عمومی، یادآور شد: رونق بخشیدن به بخش ظرفیت‌های مردمی در برگزاری جشن‌های دهه کرامت، تلاش در جهت ایجاد یک جریان فرهنگی ـ مردمی، توسعه و ترویج فرهنگ و آموزه‌های رضوی با محوریت تشکل‌های فرهنگی مساجد، تلاش در جهت بهره‌مندی عامه مردم از نتایج فعالیت‌‌های صورت گرفته در جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) از جمله ضرورت‌های برگزاری این جشنواره است.

:
:
(۰)
استفاده از سایت به معنای قبول قوانین می باشد برای مطالعه کلیک نمایید
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

طبقه بندی موضوعی